in

Sarman kediler hakkında her şey

Sarman kediler yani turuncu kürklü kedilerin oldukça geniş bir hayran kitlesi var. Özellikle kedi Garfield’tan sonra turuncu kedi hayramalarının sayısı daha da arttı.

Peki sarman kedilerin özellikleri nelerdir?

Sarman kediler hakkında bilmemiz gereken önemli 3 bilgi var. Çünkü bunların bilinmemesi ortaya yanlış bilgiler çıkmasına neden oluyor.

1# Sarman bir kedi cinsi değildir

Sarman kedi bilinenin aksine bir kedi cinsi değil kürkünün rengidir. Tüm turuncu renkli kedileri sarman kedi olarak adlandırıyoruz. Bu sebepten aslında sarman kedinin kendine has bir özelliği yok 🙂

2# Sarmanlar tekirdir

Daha önce tekir kediler hakkında bilgi verdiğimiz içeriğiizde tekir kedilerin de bir kedi cinsi değil kürk deseni olduğunu sizlerle paylaşmıştık. İşte tekir kürk desenine sahip kedilerin turuncu olanına da sarman deniyor. Her sarman kedi tekir ancak her kedi tabii ki sarman değildir.

3# Sarmanların hepsi erkek midir?

Sarman kedilerin hepsinin erkek olduğuna dair iddiayı hepimiz duymuşuzdur. Peki bu iddia doğru mu? Üç renkli kedilerin dişi olduğunu hepimiz biliyoruz. Sarman kedilerin de büyük çoğunluğunun erkek olduğu kısmen doğru. Sarman kedilerin tamamı olmasa da yaklaşık yüzde 80’i erkektir.

Sarman kedi sadece bir tüy rengi olduğu için size sarman kedi özelliği olarak sadece bu bilgileri verebiliriz. Ancak sarman kedilere ait muhteşem fotoğrafları sizinle paylaşabiliriz.

İşte sarman kedilerin muhteşem fotoğrafları:

Tekir kediler hakkında merak edilen her şey

Tüysüz 5 Kedi Cinsi