Türk basın tarihinde bir ilk! Ajan Brian isimli  köpeğin genel yayın yönetmeni olduğu Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi www.ajanimo.com,  “Satınalmayacak Sahipleneceksiniz” mottosuyla 1 Ocak 2016’da yayın hayatına başladı!

Site yöneticileri, www.ajanimo.com haber sitesinin genel yayın yönetmeni Ajan Brian konuşabilseydi, siteyi şöyle anlatırdı” dedi:

Biz kendimizi daha önce hiç anlatma fırsatı bulamadık. İnsanlar bizim bir can olduğumuzu bilmiyorlar ve elbette ki bilmediklerinden sorumlu değiller. Bu doğrultuda biz kendimizi anlatmaya geliyoruz. Bunu yaparken de haber dilimizi, bütün hayvanların dili gibi; iyileştirici, tarafsız, yargısız, pozitif ve sevgiyle anlatmaya yönelik kullanıyoruz. Biz bunu bilgilendirerek, haber vererek ve sektörü sahiplenerek yapıyoruz.

Çünkü biz;  ‘hayvan gibi seviyoruz’. Biz hep ‘mama veren insan hiç kötü olur mu?’ diyoruz. Siz bildikçe, gördükçe, öğrendikçe ‘Satın almayacaksınız, sahipleneceksiniz’ diyoruz. ‘Haberi hayvan gibi görüyor’ ve ‘hayvan gibi habercilik yapmaya geliyoruz.’  Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi olarak Türk basın tarihinde bir ilke imza atıyoruz.

Çünkü biz; sokaklardan geliyoruz, dostlarımızla geliyoruz, çiçeğimizle geliyoruz, hayatınızda iz bırakmaya geliyoruz.  2016 bizim yılımız olsun diyor ve yeni yılda kendimizi anlatmaya geliyoruz. Ve iddia ediyoruz bizi hayvan gibi seveceksiniz!”

Ajan Brian
www.ajanimo.com
Genel Yayın Yönetmeni

Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 143 / 6 D: 13 Şişli, İstanbul / Türkiye
Tel: 0 212 343 61 53 (pbx)