in

Kelt Mitolojisine göre Hangi Hayvan Burcusunuz ?

Kelt Mitolojisi nedir ? Kelt Mitolojisinde sizin hayvan burcunuz hangisi ve özellikleri neler ? Öğrenmeye hazırsanız okumaya başlayabilirsiniz…

Keltler tarih öncesi ve ilkçağ döneminde Avrupa’da yaşayan kültür ve yaşam biçimleri yönünden oldukça farklı bir halktı. Yaşamları boyunca etraflarında gelişen olaylara saygı duyan Kelt halkına ait bir ruhban sınıfı olan Duraidlerin cennet ve dünya, tanrı ile insan arasında bir köprü olduğuna inanılıyordu. Aynı zamanda meraklı ve sorgulayıcı olan Duraidler çevrelerinde uzun zamandır meydana gelen olayları göz önüne alarak insanların sahip olduğu kişisel özelliklerini ve davranışlarını geliştirdikleri bir katalogda toplayıp sınıflandırdılar. Kelt Astrolojisini oluşturan bu katalog insanların doğum zamanını başlangıç alarak onları bir hayvanla özdeşleştirdi. Kelt astrolojisinin ne olduğunu öğrenmeye ve Kelt Hayvan Burçlarından hangisine sahip olduğunu öğrenmeye hazırsanız devam edebiliriz…😊

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kelt Mitolojisi Nedir ?

Eski Kelt toplulukları inançları dolayısıyla Flora ve Fauna’ya oldukça saygı duyar ve onlarla yakından ilgilenirlerdi. Flora ve Faunanın terimlerinin ne olduğunu merak ettiğinizi biliyorum. Flora ve Fauna insan dışında var olan tüm canlı zenginliklerini tanımlar. Flora biyosferde bulunan tüm bitki türlerini kapsarken Fauna ise biyosferde yaşayan tüm hayvanları ifade eder. Doğayı bu kadar önemseyen saygı ve sevgi duyan bir halkın geliştirdiği burçlar da tabii ki hayvanlarla temsil ediliyor. Kelt rahiplerine göre insanlar doğdukları ilk anda yaşamları boyunca kendisine eşlik edeceği hayvanı ile eşleşmiş olur. Hayvanların eşleştikleri insanı yaşamı boyunca hiç yalnız bırakmayacağına ve kendi benzersiz yeteneklerini ve özelliklerini eşleştikleri kişilerle paylaşacağına inanılır. Bugün kullandığımızdan farklı olarak 12 burç yerine 13 hayvan burcu bulunan burç takviminde kendi burcunuzu ve özelliklerini öğrenmeye hazır mısınız?

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 1

Yeşil Ejderha (21 Ocak – 17 Şubat)

Kelt Hayvan Burçlarında ilk olarak görkemleriyle ünlü yeşil ejderhaları görüyoruz. Yeşil ejderler ruhsal büyüme ve gelişmenin sembolü olarak görülür. Tüm burçlar arasında en güçlü hayvanla eşleşen yeşil ejderhalar hazine, bilgelik ve sırların en büyük koruyucusudurlar. Yeşil ejderhaların olağanüstü görüş yetenekleri insanların meselenin özünü derinlemesine görmelerine yardımcı olur.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 2

Denizatı (18 Şubat – 17 Mart)

Su elementine bağlı olan deniz atları sahip oldukları gelişmiş esneklikleri ile her ortama uyum sağlamalarıyla ünlüdür. Sabır taşı denebilecek kadar sabırlı olan Deniz atları ailelerine oldukça düşkündür. Önceliklerinde ev ve aile bulunur. Sevgilerini paylaşmaktan oldukça keyif alan Deniz atları hayattan zevk almasını da iyi bilir.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 3

Şahin (18 Mart – 14 Nisan)

Şahinler dikkatli gözleri sayesinde çevresindeki her detayın farkına varır. En küçük bir değişikliği bile gözden kaçırmayacak kadar çevreleriyle ilgililerdir. Şahin burcu insanlar istedikleri şeyleri elde edene kadar peşinden giderler. Yükseklerde uçmayı seven şahin burcu insanları hedeflerini hep en üst seviyede tutarlar. Bir şahin, yüksekten baktığından dolayı hayatındaki büyük resimleri görür ve kararlarını ona göre verir.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 4

Deniz Yılanı (15 Nisan – 12 Mayıs)

Deniz yılanının Kelt hayvanı burcu, büyüme ve yenilenmenin sembolüdür. Deniz yılanı üstün çekiciliği sayesinde insanları kolayca etkisi altına alabilir. Önemsedikleri kişiler söz konusu olduğunda gözleri hiçbir şey görmez ve onları korumak için ellerinden gelen her şeyi hiç düşünmeden yaparlar. Tehdit edildiğinde tepki vermekten asla korkmazlar.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 5

Tilki (13 Mayıs – 9 Haziran)

Tilki burcu insanlar kurnazlıkları ile ünlüdür. Zekalarıyla her daim ön planda olan Tilkiler iş hayatları boyunca üstün başarı gösterir. Sosyal ilişkileri de oldukça güçlü olan Tilkiler karşılarında kişi ile iletişim kurmakta hiç zorluk yaşamazlar. Kolayca insanların kalplerine girebilirler. Flörtöz yapıya sahip olmaları duygusal ilişkilerinde karşı taraf için problem oluşturur.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 6

Beyaz At (10 Haziran – 7 Temmuz)

Beyaz Atlar saflıkları ve temizlikleriyle tanrısal olarak nitelendirilirler. Manevi açıdan güçlü ve merhametli olan bu burç insanları herkes tarafından sevilir. Özgürlüğüne de oldukça düşkün olan Beyaz Atlar seyahat etmeyi çok sever. Doğal lider olarak görülen bu insanlar maddi açıdan da oldukça şanlılar.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 7

Tek Boynuzlu At (8 Temmuz – 4 Ağustos)

Tek Boynuzlu At Kelt hayvan burçlarında elementlerin dengesini temsil eder. Aydınlık ve karanlık, Güneş ve Ay , su ve ateş gibi . Tek boynuzlu At burcu insanları son derece zeki ve sadıktır. Doğal bir bakıcı ve şifacıdır. İhtiyaç anında etrafındakilere yardım etmekten büyük zevk duyarlar.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 8

Somon (5 Ağustos – 1 Eylül)

Somon burcu insanları sahip oldukları derin yaşam bilgisi ve deneyimle diğer insanlardan ayrılır. Çoğunlukla uzun ve sağlıklı bir yaşam süren Somonlar zorluklar karşısında her zaman mantıklı düşünerek paniğe kapılmazlar. Tecrübelerine güvenildiğinden diğer insanlar tarafından sözleri dinlenir.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 9

Beyaz Kuğu (2 Eylül – 29 Eylül)

Asaleti ve güzelliğiyle büyüleyen kuğular zarafetleri ve güçleriyle ünlüler. Sadakat ve uzun ömürlü olma gibi özellikleri bir kişide toplandığından onların ömür boyu sadık bir aşık ve dost olduklarını söyleyebiliriz. Ne istediklerini bilen Beyaz Kuğu burcu insanları isteklerine ulaşmak için acele etmez ve sabırla istediklerini elde ederler.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 10

Kelebek (30 Eylül – 27 Ekim)

Kelebek Burcu insanları için sosyal kelebek demek hiç yanlış olmaz. Evde durmaktan oldukça sıkıldıklarından onları sürekli dışarıda görebilirsiniz. Genellikle yalnız kalmaktan hoşlanmadıklarından sürekli çevrelerinde birileri olur. Fiziksel anlamda karizmatik büyüleyici ve göz kamaştırıcı olduklarından Kelebekleri ayırt etmek hiç de zor olmaz. Fakat fazla iyi niyetli olmaları onların negatif özelliği olduğundan çevrelerinde onları gerçekten seven insanların fikirlerine önem vermeleri Kelebek burcu inanlarının yararına olur.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 11

Beyaz Tazı (28 Ekim – 24 Kasım)

Güvenilir ve gözü pek Beyaz Tazılar sadakatleriyle tanınırlar. Altıncı hisleri kuvvetli olduğundan her zaman hislerine güvenmeliler. Çevrelerinde gelişen olaylara herkes gibi bakmayan Beyaz Tazı burcu insanları aynı zamanda iyi bir dinleyici ve yol gösterici olma özelliklerine de sahiptir. Karşılarındaki insanlara öğüt vermeyi ve yardım etmeyi çok severler.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 12

Siyah At (25 Kasım – 23 Aralık)

Siyah At, doğal liderlerden birisi. Güç ve kuvvetin sembolü olan Siyah At burcu insanları iş hayatında hızlıca yükselip en üst pozisyonlara gelebilir. Spor konusunda üstün yetenekleri olduğundan spor dallarında başarı gösterir. Aceleci olmayan Siyah Atlar adımlarını düşünerek atmayı ihmal etmezler.

Kelt Mitolojisine gore Hangi Hayvan Burcusunuz 13

Geyik (24 Aralık – 20 Ocak)

Farkındalığı oldukça yüksek olan Geyik burcu insanları için insan sarrafı dersek yanlış olmaz. Herkesi ilk bakışta çözüp tanırlar. İnandığı şeylere sıkı sıkıya bağlı olan bu burcun insanları inandıkları konularda tavizsizdirler. Son derece zeki olan Geyikler güvenilirlik ve doğruluk konusunda hassastır. Ve yalana asla tahammülleri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Halicte Oltaya Kopek Baligi Takildi

Haliç’te Oltaya Köpek Balığı Takıldı

Yasam Alanlarindan Ayrilan Fil Surusu Mola Verdi

Yaşam Alanlarından Ayrılan Fil Sürüsü Mola Verdi