in ,

Hayvanların Burçları Var Mıdır ?

Hayvanların burçları var mıdır? Burçlar hayvanları ne yönde etkiler? Evcil hayvanınızın burç özelliklerini öğrenmeye ne dersiniz?

Hayvanların burçları elbette vardır. Sevimli dostlarımızla yaşayanlar bilir ki onların da aynı insanlar gibi duyguları var. Hatta insanlardan çok daha fazla his dolu bu canlıların da doğum tarihine bakarak onların özellikleri hakkında bilgi edinmek mümkün. Burçlarına göre sevecen, kıskanç, sinirli, özgürlüğüne düşkün veya kararsız olma eğiliminde bulunabilir küçük dostlarımız. Patili dostunun net doğum tarihini biliyorsan direkt burcuna ulaşabilirsin peki ya bilmiyorsan? O halde tüm burçları okuyup minik dostunun hangi burç ailesine olduğunu çözmek sana kaldı. Bol şans… Siz de evcil hayvanınızın burcunu öğrenip belki daha bilmediğiniz diğer özelliklerini öğrenmeye ne dersiniz? 

Hayvanlarin Burclari Var Midir 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

Ateş grubuna ait bir burç olan Koç burcu cesaret, enerji ve sabırsızlıkla bağdaştırılır. Koç burcu hayvanları diğer burçlara göre daha agresif tavırlar sergiler. Diğer hayvanlarla anlaşabilmesi bu yüzden biraz daha zordur. Kendileri gibi davranmayan hayvanlara karşı tahammülsüzler. Aşırı özgüvenleri ile biz birinciyiz imajı çizmekten hiç çekinmeyen Koç burcu hayvanlarının ilgilerini çekebilmek için etraflarında sürekli yeni oyunlar ve yeni oyuncaklar olmalı. Monotonluk kesinlikle onlara göre değil. Ayrıca bağımsızlıklarına oldukça düşkün olan Koç burçları tasma takılmasından hiç hoşlanmadıklarından gezebilecekleri rahat ve geniş alanlara ihtiyaç duyarlar.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 2

BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

Toprak grubuna ait Boğa burcu hayvanları güçlü ve şefkat dolu canlılardır. İtaatkar ve nazik olmaları yönüyle ev hayvanı olmak için yaratılmışlar adeta. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaştıklarından çocuklu aileler için ideal bir ev arkadaşı gibidir. Sevecen bir burç olmalarının yanı sıra tembellikleriyle de ünlü Boğalar. Fazla hareketi sevmezler. Gün içinde mama yemek ve uyumak onlar için mükemmel aktivitelerin başında geliyor.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 3

İKİZLER (22 Mayıs-21 Haziran)

Hava grubundan İkizler burcu hayvanları için ilgi delisi demek hiç yanlış olmaz. Sürekli etraflarında birilerinin olmasını isterler. Onlarla ilgilenilmesinden peşlerinde dönülmesinden memnuniyet duyarlar. İkizler burcu hayvanlarının sizlerle konuştuğu fikrine sık sık kapılırsınız. İletişim becerileri oldukça gelişmiş olan İkizler burcu hayvanları sürekli size cevap verir ve aranızdaki iletişimi her daim sıcak tutar. Oldukça akıllı olan İkizler burcu hayvanları onlara öğretilenleri hemen kavrarlar. Etraflarında onları eğlendirecek oyuncaklar bulunmazsa sıkıldıklarını belli etmekten hiç çekinmez İkizler burcu hayvanları.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 4

YENGEÇ (22 Haziran-23 Temmuz)

Su grubuna ait Yengeç burcu hayvanları oldukça hassas ve ince bir ruha sahipler. Evcimen yapılarıyla tanınan Yengeç burcu hayvanları evlerine ve sahiplerine karşı derin bir sadakat beslerler. Onları mutlu etmek çok kolay. Başını okşamanız bile onları keyiflendirmeye yeter. Fakat aynı şekilde mutsuz olmaları da çok kolay. İlgi ve şefkat görmediğini hissettiğinde hemen üzüntüye boğulurlar bundan dolayı yengeç burcu hayvanlarının hassasiyetinin farkında olarak yaşamak gerekir.  Evde oturmak varken sokağa çıkmayı asla tercih etmezler. Mideleri ve sindirim sistemleri bozulmaya yatkın olduğundan özel mamalarla beslenmeleri sağlıkları için önemli bir husustur.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 5

ASLAN (24 Temmuz-23 Ağustos)

Özgüvenli , korkusuz ve biraz da kendine beğenmiş olan Aslan burcu hayvanları için doğal lider olduklarını söylemek mümkün. Her zaman el üstünde tutulmak isterler. Fazla ilgiden hoşlanırlar fakat Yengeç burçları gibi ilgiyi sessizce beklemek yerine istediklerini belli ederler. Diğer yandan insanlarına karşı sadık olan Aslan burcu hayvanları çevrelerinde insanları için bir tehlike olduğunu hissettikleri anda ölümü göze alarak onları savunmaya çalışırlar. Güçlü bir yapıya sahip olan bu hayvanlara en iyi bakım yapıldığı taktirde sağlık problemleri yaşamazlar.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 6

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)

Çevresindeki insanları mutlu etmeyi kendilerine görev bilen Başak burcu hayvanları her temizliğe ve düzene aşık insanın sahip olmayı hayal ettiği ev arkadaşlarıdır. Düzen meraklısı bu hayvanlar temizliklerine büyük önem verirler.  Özellikle Başak burcu kedilerinin kumlarının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Yaşadığı evdeki tüm eşyalara oldukça nazik davrandıklarından onları evde bıraktığınız taktirde gözünüz asla arkada kalmasın. Başak hayvanları oldukça mükemmel bir belleğe de sahip olduklarından öğrendikleri şeyleri unutmazlar. Bütün bu özellikler Başak burcu hayvanlarını ideal ev hayvanı yapmaya yeter de artar bile.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 7

TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim)

Hava grubuna ait Terazi burcu hayvanlar sosyal canlılar olduğundan tek kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Diğer hayvanların aksine yanlarında farklı hayvan dostları olmasını isterler. Herkesle uyum sağlamada üstlerine yoktur bu hayvanların . Evde oturmaktan nefret ederler. Sürekli dışarıda gezmeyi yeni yerlere gitmeyi isterler. Kişisel bakımları yapılacağı zaman mutluluktan dört köşe olur bu büyüleyici canlılar. Aynı zamanda barışçıl yönleriyle de ünlü Terazi burcu hayvanları. Çevrelerinde negatif durumlar olduğunu hissettiklerinde negatif havayı dağıtabilmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışırlar.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 8

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

Akrep Burcu hayvanlarını çözmek diğer burçların hayvanlarına göre bir tık daha zordur. Bir anları bir anlarını tutmayan gizemli canlılar bir dakika önce aşırı sevecenken  bir dakika sonra huysuz davranabilirler. Akrep burcu hayvanıyla yaşayanlar bu duruma alışmışlardır. Tüm hayatlarını sahiplerine adamış olsalar da bazı zamanlar kafalarını alıp gidebilirler. Ama korkmayın geri döneceklerdir. Nasıl ki siz onlarsız yapamazsanız onlar da sizsiz yapamazlar. 

Hayvanlarin Burclari Var Midir 9

YAY (23 Kasım-21 Aralık)

Yay burcu insanlar da olduğu gibi hayvanlarda da özgürlüğü temsil eder. Özgürlükleri Yay burcu hayvanları için de paha biçilemez. Tasma takılmasından hiç menün olmadıklarından bunu insanının anlaması için mutsuzluklarını belli ederler. Yaşam alanı olarak da küçük ve dar yerlerden nefret ederler daha geniş ve ferah alanlara ihtiyaç duyarlar. Aktif ve aşırı enerjik yapısından dolayı seyahatlerde size eşlik etmek onlar için de keyifli olacaktır. Sağlam yapıda olduklarından hayatları boyunca çok az hastalanırlar.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 10

OĞLAK (22 Aralık-19 Ocak)

Oğlak burcu hayvanları nerdeyse yetişkin bir birey gibi davranırlar. Hiçbir konuda kapris yapmayan Oğlak burcu hayvanları ciddi ve sakin bir yapıya sahiplerdir. İnsanlarını hiç yormadıklarından özellikle sabırsız insanlar için ideal ev hayvanı olduklarını söyleyebiliriz . Tek negatif yanları bir süre sonra fazla monoton davranmalarıdır. Oyun oynamaktansa izlemeyi tercih edecek kadar ağırkanlı olduklarından bazen hayvanınız olduğunu unutup bir insanla yaşadığınızı bile düşünebilirsiniz.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 11

KOVA (20 Ocak-18 Şubat)

Kova burcu hayvanları dengesiz ve tuhaf özelliklere sahiplerdir. Kova burcu bir hayvanla yaşıyorsanız bu tuhaf davranışlara alışmanız gerekir. Fazla hareketli fakat oldukça kararsızdırlar. Yönetilmesi zor hayvanlardır. Hem çok bağımsız hem de sosyaldirler . Yaşam tarzlarında bu tarz ikilemler oldukça fazladır. Bundan dolayı onlarla ilgilenmenin ve anlaşmanın zorluğunu dert etmeyecek kişilerle birlikte yaşamaları daha doğrudur.

Hayvanlarin Burclari Var Midir 12

BALIK (19 Şubat-20 Mart)

Balık burcu hayvanlarının kafaları çoğu zaman karışıktır. Kendinden önceki 11 burcun tüm özelliklerini küçük küçük yansıtırlar. Hisleri aşırı kuvvetli olduğundan insanlarının moralinin bozuk olduğunu anlarlar ve onları mutlu etmek için uğraşırlar. İnsanlarını mutlu etmekten keyif alan Balık burcu hayvanları bunu görevden daha çok fedakarlık kavramı altında yaparlar. Enerjik canlılar olduğundan onlara yetişmek biraz zorlayıcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurban bayrami 2021 ne zaman

Kurban Bayramı 2021 Ne Zaman? Ayın Kaçına Denk Geliyor? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Veteriner Hekimlerden Tepki Yagiyor Guldur Guldur Bu Kez Gulduremedi 1

Veteriner Hekimlerden Tepki Yağıyor: ‘Güldür Güldür’ Bu Kez Güldüremedi