in ,

Kelt Mitolojisine göre Hangi Ağaç Burcusunuz ?

Burçlar sanılanın aksine tek tip değil. Kelt Mitolojisine göre herkesin hayvanlar harici bir de ağaç burcu var. Listemize göz atarak Kelt Mitolojisine göre hangi ağaç burcu olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Kelt Mitolojisine göre Hangi Ağaç Burcusunuz ?

Keltler Demir Çağı’nda Britanya, İskoçya ve İrlanda çevresinde yaşayan insan topluluklarındandı. Günümüzde Keltler hakkında pek fazla bilgi olmasa da oluşturdukları burç takvimleri hala sevilerek takip ediliyor.

Keltler Zodyak’ı kelt rahiplerinin inancından almıştır. Druidler olarak da bahsedebileceğimiz Kelt rahipleri Druid dinine bağlıylardı. Druid dini doğa ve doğaüstü enerjilerle ilgili bir din olduğundan Keltlerin oluşturdukları burç takvimleri de bu enerjilerle bağdaşır.

Keltler hayvan ve ağaç olmak üzere iki farklı burç takvimi hazırladılar. Siz astroloji meraklılarıyla daha önce Keltlerin hayvan burçlarını paylaşmıştık. Şimdi de etrafa yaydıkları enerjileriyle sizleri büyüleyen Kelt ağaç burcunuzu öğrenmeye hazır mısınız?

Kelt Ağaç Burcu Nedir ?

Keltler tarih öncesi ve ilkçağ döneminde Avrupa’da yaşayan kültür ve yaşam biçimleri yönünden oldukça farklı bir halktı. Yaşamları boyunca etraflarında gelişen olaylara saygı duyan Kelt halkına ait bir ruhban sınıfı olan Duraidlerin cennet ve dünya, tanrı ile insan arasında bir köprü olduğuna inanılıyordu.

Aynı zamanda meraklı ve sorgulayıcı olan Duraidler çevrelerinde uzun zamandır meydana gelen olayları göz önüne alarak insanların sahip olduğu kişisel özelliklerini ve davranışlarını geliştirdikleri bir katalogda toplayıp sınıflandırdılar.

Kelt Astrolojisini oluşturan bu katalog insanların doğum zamanını başlangıç alarak onları bir hayvanla özdeşleştirdi. Kelt astrolojisinin ne olduğunu öğrenmeye ve Kelt Hayvan Burçlarından hangisine sahip olduğunu öğrenmeye hazırsanız devam edebiliriz…

Huş Ağacı (24 Aralık- 20 Ocak)

Huş ağacı enerjisine sahipseniz doğal bir lider olduğunuzu söyleyebiliriz. Etrafınızdaki herkesi motive edebilir ve kolayca insanları etkiniz altına alabilirsiniz. Doğuştan gelen hırsınız sayesinde hep en yükseği hedefliyorsunuz.  Her türlü zorluk karşısında ise soğukkanlılığınızı yitirmeden çözüme ulaşmaya çalışıyorsunuz. Druidler Huş ağacının vaktini yılın karanlık zamanı olarak görmüşlerdi. Bundan dolayı farkında olmadan hep ışığa ulaşmaya çalışıyorsunuz. Huş ağacı enerjisindeki bireyler hem sert hem de yumuşak iki tarafa sahipler. Kime hangi yönünüzü göstereceğiniz size kalmış ama yumuşak ve hoşgörülü tarafınızı gösterdiğiniz kişilerin hayatlarına güzellik katacağınızdan hiç şüphemiz yok. Kelt astrolojisine göre Asma ağacı ve Söğüt ağacı burçlarıyla uyumlusunuz.

Üvez Ağacı (21 Ocak-17 Şubat)

Üvez burcu insanlarının felsefi yönleri oldukça ağır basar. Çevresindeki insanlar tarafından çoğunlukla yanlış anlaşılırlar çünkü düşünceleri diğer herkesten farklıdır. Anlaşılamamaktan şikayetçi olmak yerine ilişkilerde kendilerini geri plana çekmeyi tercih ederler. Sessizlikleri bile bulundukları ortamda fark edilmelerine engel değil. Yüksek idealleri, tutkuyla bağlı oldukları fikirleri ile vizyon sahibi olan bu bireyler çevrelerinde idealist olmalarıyla tanınırlar. Sarmaşık ve Akdiken burçlarıyla eşleşirsiniz.

Dişbudak Ağacı (18 Şubat- 17 Mart)

Sanat aşığı Dişbudaklar burada mı ? Sanat ve edebiyata düşkünlükleri ve o alana yönelimleriyle tanınan Dişbudak enerjisi insanları genellikle dışarıdan içe kapanık bireyler olarak görülür. Bunun sebebi iç dünyalarıyla oldukça meşgul olmalarıdır. Bu burçtan bireylerin hayal gücü sonsuzdur. Dünyaya sanatçı gözüyle bakarlar ve özgür düşünce anlayışları çerçevesinde kimin ne dediği onlar için hiç de önemli değildir. Bu burçtan kişiler söğüt ve kamış ağacı etkisi altındakilerle iyi anlaşır

Kızılağaç (18 Mart-14 Nisan)

Kızılağaç burcu insanları doğuştan bir yol bulucudur. Kitleleri harekete geçirmeyi biliyorsunuz. Özgüven konusunda kimse elinize su dökemez. Kalabalık ortamlarda bulunmaktan çok hoşlanırsınız ve bulunduğunuz her ortama uyum sağlayarak sıcak kanlılığınızla herkese kendinizi sevdirebilirsiniz. Zamanı doğru ve etkili kullanma konusunda oldukça hassas olduğunuzdan zaman israfına asla dayanamazsınız. Bir diğer katlanamadığınız konu ise yalandır. Yalan söyleyen kişileri hemen anlarsınız ve onlara ikinci bir şans vermeyerek tavrınızı ortaya koymaktan hiç çekinmezsiniz .Meşe ve Huş ağacı burçlarıyla anlaşırsınız.

Söğüt Ağacı (15 Nisan- 12 Mayıs)

Ay tarafından yönetilen Söğüt burcu insanları yaratıcı, sezgisel ve zekidir. Zeka konusunda herkesi gerinizde bıraksanız da mütevazi olduğundan ve çevrenizde egoist olarak görülmek istemediğinizden genellikle geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz. Diğer burçlara göre oldukça da sabırlı olan Söğütler hiçbir durumda aceleci davranmazlar ve her şeyin doğru bir zamanı olduğunu düşünürler. Huş ağacı ve sarmaşık burcuyla iyi anlaşırsınız.

Akdiken (13 Mayıs- 9 Haziran)

Akdiken burçları için çift karakterli demek hiç yanlış olmaz. Dışarıdan sessiz sakin biri gibi görünürken içinizde fırtınalar kopuyor. Bu yüzden insanlar sizi tanıdıkça farklı yanlarınızı keşfeder ve içinizdeki tutkuları olan kişiyi keşfetmenin heyecanını yaşarlar. Tüm durumlara kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Çok iyi dinleyici olduğunuzdan insanlar size dertlerini anlatırken size güvenebileceklerini de bilirler. Yüksek mizah anlayışına sahipsiniz ve eğlenmeyi seviyorsunuz. Dişbudak ve Üvez ağacı ile oldukça uyumlusunuz.

Meşe Ağacı (10 Haziran- 7 Temmuz)

Korumacı kimlikleriyle tanınan Meşe Ağacı enerjisine sahip kişiler çevrelerindeki herkese sonsuz bir güven verirler. Güçsüz insanların hep arkasında durarak onları savunmaktan asla geri kalmazsınız. Cömert, yardımsever ve nazik olmanızın yanı sıra optimistliğinizle herkese iyi geliyorsunuz. Çevrenizdeki insanların sizinle yan yana geldiğinde mükemmel hissettiklerini söyleyebiliriz. Geçmişte edindiğiniz bilgileri de kendinize saklamak yerine insanlarla paylaşıyorsunuz. Dişbudak, sarmaşık ve kamış burçlarıyla iyi anlaşırsınız.

Çobanpüskülü (8 Temmuz- 4 Ağustos)

Çobanpüskülü insanı asaletleri ve azimleri ile ön plandadırlar. Kelt mitolojisine göre genelde soylular bu burçtandır.  Pes etmeyen ve önlerine çıkan engelleri aşabilmek için ellerinden geleni yapan Çobanpüskülleri bu sayede başarılı liderlerden biri olabilir. Bir konuda başarısız olmanız neredeyse imkansızdır fakat hayatınızdaki çoğu iş size kolay geldiğinden maalesef tembelliğe yatkın bir doğanız da var. Akdiken ve mürver burçlarıyla uyum sağlamanız muhtemel.

Fındık Ağacı (5 Ağustos- 1 Eylül)

Fındık ağacı etkisi altında doğduysanız çalışkanlığınızla tanındığınızı söyleyebiliriz. Akademik hayatınızda oldukça başarılı olduğunuzdan çok iyi yerlere gelmeniz muhtemel. Fındık ağacının enerjisi dolayısıyla mükemmel bir hafıza yeteneğiniz var. Öğrendiğiniz hiçbir şeyi unutmuyorsunuz. Bundan dolayı çevrenizde her zaman en bilgili olarak görülüyorsunuz. Fakat bu durum sizin bir süre sonra gösterişli ve egoist görünmenize sebep olabilir bu konuda dikkatli olmalısınız . Mütevaziliği elden bırakmayın. Akdiken ve üvez ağacı ile iyi anlaşırsınız.

Asma (2 Eylül-29 Eylül)

Duygu değişimleriyle ön planda olan Asma burcu insanlarının kişiliği asla kolayca tahmin edilemez. Genelde karamsar bir tavır sergilediğinizden insanlar size yaklaşırken daha temkinli olmaya çalışıyorlar. Kararsız davrandığınız pek çok konu olsa da yemek, müzik ,şarap gibi size zevk veren konularda oldukça seçici ve ne istediğiniz bilerek davranıyorsunuz. Bu da sizin ayırt edici zevkleriniz olduğunu gösteriyor. Lüks yaşamaya bayılıyorsunuz. Söğüt ve fındık ağacı burçlarıyla iyi anlaşabilirsiniz.

Orman Sarmaşığı (30 Eylül – 27 Ekim)

Kriz yönetiminde bir numara olan Orman Sarmaşığı enerjisi altında doğmuş insanlar her türlü zorluğun üstünden keskin zekası ile kolayca gelebilir. Sevdikleri insanlara karşı sadakatleriyle bilirler. ‘Sevgi pıtırcıkları’ dersek yalan olmayacak Sarmaşık burcu insanları sevdiklerine yardım etmek için yaşıyor. Kimin size ihtiyacı olursa anında giderek yardımseverliğinizle hep ön plandasınız. Karizmatik bir yapıya sahip olduğunuzdan bulunduğunuz  ortamlarda sürekli ilgiyi üzerinize çekersiniz. Dişbudak ve meşe burçlarıyla oldukça iyi anlaşırsınız.

Kamış (28 Ekim-24 Kasım)

Kamış burcu bireyler sır saklamalarıyla bilinirler. Her konuda arka planı merak ederek derinlemesine araştırmalar yapar ve geri planda kalan tüm gerçekleri öğrenmek istersiniz. İlgi çekici hikayeler hoşunuza gittiğinden skandal, efsane veya dedikoduyu asla kaçırmazsınız. Bazen çevrenize karşı manipülatif tavırlar sergileseniz de iyi niyetiniz bilindiğinden pek sorun yaşamazsınız. Dişbudak ve meşe burçlarıyla iyi anlaşırsınız.

Kara Mürver (25 Kasım – 23 Aralık)

Mürver burcu bireyler özgürlüklerine oldukça düşkündür. Bu burç tarihlerinde güneş çabuk doğup çabuk battığından insanlar da daha hızlı ve heyecan dolu bir hayat sürer. Felsefi konulara da ilginiz olduğundan felsefe üzerine düşünmekten keyif duyarsınız. Aşk insanı olarak bilinirsiniz sürekli yeni aşklara yelken açarak doğru kişiyi arama eğilimindesiniz. Fazla açık sözlüsünüz fakat bu yüzden etrafınızdaki insanları kırabiliyorsunuz daha dikkatli olmanızda fayda var. Kızılağaç ve çobanpüskülü burçları sizin için idealdir.

Köpeklerde anal kese hastalığı ve belirtileri

Burcunuza Göre Ruh Hayvanınız Hangisi?