in

26 Ağustos ‘Ulusal Köpek Günü’ Nasıl Ortaya Çıktı

26 Ağustos Ulusal Köpek Günü, tüm köpeklerin günüdür, hiçbir ayrım yapılmaz. Misyonu, kurtarılmayı bekleyen, hayat kurtarmak için çalışan tüm köpeklerle ilgili farkındalık yaratmaktır.

26 Ağustos Ulusal Köpek Günü, 2004 yılında hayvan hakları savunucusu Colleen Paige tarafından başlatılmıştır. Amacı, köpeklerle ilgili farkındalık yaratmak, köpek evlat edinmeyi desteklemek ve köpeklerin yaşam refahına ve önemine dikkat çekmektir. 26 Ağustos gününün özelliği ise, Paige henüz 10 yaşındayken ailesinin ilk köpekleri olan “Sheltie”yi barınaktan kurtardıkları tarih olmasıdır.

ulusalköpekgunu 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dünya Köpek Günü, yasal olarak şu anda yalnızca New York eyaletinde, 2013 yılında kabul edilmiştir.

ulusalköpekgunu 3

26 Ağustos Ulusal Köpek Günü 

Ulusal Köpek Günü, tüm köpeklerin günüdür, hiçbir ayrım yapılmaz. Misyonu, kurtarılmayı bekleyen, ailelerimizde bizlerle yaşayan, hayat kurtarmak için çalışan tüm köpeklerle ilgili farkındalık yaratmaktır. Kişisel güvenlik ve koruma, engelliler için rehber, ihtiyacı olanlar için terapist, bomba ve uyuşturucu arama için dedektör, arama kurtarma çalışmaları için kurtarıcı görevi üstlenen tüm köpekleri hatırlamak içindir.

ulusalköpekgunu

Ulusal Köpek Günü, her türlü “ırk yasağına” da karşıdır. Köpekler insanların elinde farklı amaçlarla kullanıldığında bunu çoğu zaman hayatlarıyla öder. Köpek günü, bunu insanlara hatırlatır.

ulusalköpekgunu 1

Üretim çiftlikleri, merdivenaltı üreticilere de karşıdır, sahiplenmeyi, evlat edinmeyi savunur. Hayvanların yaşam refahına verilmesi gereken önemi anımsatır. Kontrolsüz üretimin durdurulması ve ırk köpeklerin yetiştirilmesinin “sorumlu yetiştirici”lere bırakılması gerektiğini vurgular.

Kaynak: Patipedia

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cocuklar sokak hayvanlari icin seferber oldu

Sokak Hayvanları İçin Sergi Açıp, Kitap ve Kek Satan İyilik Meleği Çocuklar

ABD Kıyılarına Kırmızı Bir Köpek Balığı Vurduöç

ABD Kıyılarına Kırmızı Bir Köpek Balığı Vurdu