in

Pokemonları tanıyalım: Bulbasaur

Çocukluğumuzun çizgi filmi Pokemon’un çizgi karakterlerini tanımaya ne dersiniz? Pokemon Go oyunuyla yeniden karşımıza çıkan, en bilinen pokemon türlerinden biri olan Balbasaur’u tanıyacağız. Hadi başlayalım

1# 001 Bulbasaur

Evresi: Temel

Önceki evrimi: Yok

Sonraki evrimi: Lvysaur

Tür: Tohum Pokemon

Çeşit: Çimen / Zehir

Ağırlık: 6.9kg

Boy: 0.7 m

Yeteneği: Aşırı Büyüme

Çiçek soğanı evrimleşince ağırlaşır ve bu yüzden Bulbasaur bu yeteneğini kaybeder. Bu da sonraki evrimlerde hızını kaybetmesine neden olur.

Bulbasaur Çimen tipi çoğu yeteneğini çiçek soğanı verir. Tozlar, kokular ve tohumlar hep çiçek soğanının deliğinden gelir, sarmaşıklar ve yapraklar soğanın tabanından gelebilir. Bulbasaur şu saldırıları kullanırsa çok büyük zarar verir: Tohum Saldırısı, Sarmaşık Kırbaç, Jilet Yaprak, Çiçek Dansı ve Tatlı Koku. Çiçek soğanı aynı zamanda güneş ışığını sentezleyip ışın halinde dışa vurur. Çiçek soğanı evrimleşince ağırlaşır ve bu yüzden Bulbasaur bu yeteneğini kaybeder. Bu da sonraki evrimlerde hızını kaybetmesine neden olur.

2# 02 Ivysaur

Evresi: Evre 1

Önceki Evrimi: Balbasaur

Sonraki Evrimi: Venusaur

Tür: Tohum Pokemon

Çeşit: Çimen / Zehir

Boyu: 1.0 m

Ağırlığı: 13.0

Yeteneği: Aşırı büyüme

Bulbasaur Ivysaur’ın evrimleşmemiş halidir, ya bir dinozor ya da bir kurbağaya benzemektedir, ama renk ve duruşuna rağmen yakından dinozora benzemektedir. Bulbasaur ken dişleri küçüktü, kulak içi belli değildi ve göz bebekleri daha küçüktü. Ivysaur’ın rengi Bulbasaur’dan daha mavidir. Ivysaur’ın görüntüsüdeki en büyük fark çiçek soğanı artık bir çiçek tomurcuğu olmuştu. Bu tomurcuk ağır olduğundan arka bacakları kuvvetlenir ancak büyümek pahasına ayağa kalkma yeteneğini yitirir.

Önceki formundaki gibi çoğu saldırı çimen tipidir. Doğal olarak bu saldırılar Bulbasaur’dan güçlüdür.  O sarmaşıkları, yaprakları, kokuları ve tozları kullanır, o bu saldırıları sever çünkü onun çiçeğini geliştirir.

Ivysaur aynı zamanda evrimleşmeye yakın olduğunda güneş ışığında daha fazla zaman harcar çünkü artık gücü güneş ışığının oranına bağlıdır.

3# 03 Venusaur

Evresi: Evre 2

Önceki evrimi: Ivysaur

Sonraki evrimi: Yok

Tür :Tohum Pokemon

Çeşit: Çimen / Zehir

Boyu: 2.0 m

Ağırlığı: 100.0

Yeteneği: Aşırı büyüme

Venusaur önceki evrimleşmelerinden daha ağır ve dolayısıyla daha yavaş hareket eder. Sırtındaki ot iyice genişler, çiçeği açıp beyaz noktalı kırmızı bir çiçek ve çiçeği destekleyen kalın bir palmiye ağacı haline gelmiştir. Derisi tek renge dönüşmüş ve kurbağa siğilleri ortaya çıkmıştır. Son olarak kulak içi kırmızı renge dönmüştür.

Önceki evrimlerde olduğu gibi çoğu sadırısını sırtındaki çiçekten sağlar ve önceki evrimlerden çok daha güçlü saldırılar yapabilir. Sırtındaki çiçek hoş koku yayarak Pokemonları kendine çeker. Koku insanlarında duygularını sakinleştirir. Koku yağmurlu bir günden sonra ortaya çıkar. Aynı zamanda çiçek ışığı emerek enerjiye çevirir bu yüzden yazın daha fazla enerjisi olur.

Düşmanları genelde onu yenmek için yavaşlığını kullanır. Ancak hızlı bir saldırıdan sonra Venusaur’ın Kafatası Denemesi ve Vücut Ezici saldırısını kullanırsa Venusaur için daha faydalı olur. Ayrıca bu Pokemon ağırlığına rağmen çok iyi ani ataklar yapabilir ve hatta kayaların üstünden bile zıplayabilir. Toprakta yürümek zaten onu olumsuz etkiler. Çamura saplanırsa yapısı zarar görür. Venusaur Bitki başlangıç pokemonlarının ilk son evrimleşmiş halidir. Son üç yeteneği Hiper Işın,Giga Etki,Çılgın Bitkiler.

Papağan isimleri

Pitbull Köpekler Hakkında Gerçekler