in

Bu belgeseli izlemek isteyenler bilet yerine mama alacak

Nilüfer Belediyesi, sokaktaki köpeklerinin dünyasını ele alan ‘Stray’ isimli belgesel film gösterimini, Konak Kültürevi’nde gerçekleştirdi. Filmi izlemek isteyenler, bilet yerine mama satın alarak salona girdiler.

İstanbul sokaklarında hayatta kalmaya çalışan ‘Zeytin’, ‘Nazar’ ve ‘Kartal’ adlı köpeği takip ederek sokaktaki köpeklerin yaşamını ele alan ‘Stray’ isimli film, Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde gösterime girdi.

Yönetmen Elizabeth Lo’nun İstanbul’un sokakta yaşayan köpekleri konu aldığı “Stray” isimli belgesel filmini izlemek isteyenler, sinema bileti yerine mama satın alarak salona girdi.

Bazı izleyicilerse yanlarında getirdikleri mamaları sokakta yaşayan köpeklere dağıtılmak üzere görevlilere teslim etti.

Anka’nın haberine göre, Sokaktaki köpeklerin yaşamının yanı sıra üç köpeğin gözünden onların etrafında yer alan dışlanmış insanları da perdeye taşıyan filmin gösterimi ve sokaktaki hayvanlar için mama toplama etkinliğine, Nilüfer Kent Konseyi, Her Eve Bir Pati Derneği, Aykırı Sinema Derneği ve Hayvan Hakları Federasyonu temsilcileri ile Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar da katılarak destek verdi.

görsel:www.bursahakimiyet.com

Geçtiğimiz Nisan ayında dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapan “Stray”, daha sonra Londra, DOC NYC ve Stockholm gibi çeşitli festivallerde de gösterildi.

Film, Eleştirmenlerin Seçimi Belgesel Ödülleri’nde en iyi ilk belgesel kategorisinde adaylık kazandı. 

10 yaşındaki Enes Valiliğe mesaj attı: Hayvanlara yardım edin!

16 Mart Ulusal Panda Günü: ‘Tehlike altındaki tür’ listesinden çıktılar; tehlike geçmedi