in

Papağan isimleri

Maalesef papağanlar ülkemizde uzun yıllardır satışının yapılan hayvanlar. Doğalarında özgürce uçması gereken bu hayvanlar kafeslerde dünyaya gelip ömürlerine kafeslerde geçiriyor. Doğal yaşamı bilmeyen bu hayvanlar terk edildiklerinde yeni bir aile ile yaşamak zorundalar ve biz de onlara bir isim koymak zorundayız.

Papağanınız için isim önerileri.

Papağanınız için isim önerileri. Çoğu zaman ülkemize kaçak yollardan sokulan bu hayvanlar, bazen de evlerde çoğaltılarak satışa çıkarılıyor. Baştan sona esaret altında başlayan yaşamları kimi zaman kaçak yolculuklarda son buluyor.

Hiçbir papağanın yaşam alanı bizim evlerimiz veya kafesler değil. Ancak kafeserde gözünü açan ve yemi insanlar tarafından verilen bu hayvanların, doğaya bırakılması pek mümkün değil. Parayla alınan diğer hayvanlar gibi papağanlar da kimi zaman terk edilebiliyor. Eğer siz de terk edilmiş bir papağana aile olacaksınız bu içerik işinize yarayabiilir. Tabi papağn dostunuzun alıştığı bir isim varsa bu ismi değiştirmenizi tavsiye etmeyiz.

Lütfen kedi, köpek,papağan, muhabbet kuşu ya da egzotik hayvanları satın alarak hayvanlar üzerinden yapılan kirli ticarete ortak olmayın

İşte papağan dostunuza koyabileceğiniz isim önerileri:

Misket
Can
Şakir
Ali
Cimbom
Kartal
Zilli
Cilvenaz
Maviş
Çimen
Cankuş
Cino
Bıcırık
Dodo
Şımarık
Paşa
Boncuk
Sarı
Cips
Çıtır
Gaga
Bulut
Bal
Suzi
Rıfkı
Başkan
Çapkın
Çiko
Ciciş
Sultan
Hüsnü
Yakup
Pakize
Biber
Gümüş
Ceviz
Cambaz
Behlül
Bihter
Mecnun
İnci
Coco
Lady
Cafer
Güneş
Aşkım
Maşuk
Miço
Cadı
Nazo
Kırmızı
Sultan
Pırpır
Tarzan
Herkül
Hürrem
Afrodit
Susam
Atom
Zeyna
Duman

Erkek Muhabbet Kuşu İsimleri

Pokemonları tanıyalım: Bulbasaur