in

Kedinizi Isırma Alışkanlığından Nasıl Vazgeçirirsiniz?

Yavru kedilerin bizi ısırması eğlenceli gözükse de ilerde can acıtıcı bir hal alabilir. Peki kedinizin sizi ısırmasını nasıl engellersiniz?

Yavru bir kedinin ısırığı can acıtıcı ve yaralayıcı olmaz ancak bu bir alışkanlık haline gelirse kediniz büyütükçe bu ısırık acı verebilir. Bu yüzden kediniz henüz yavruyken ısırma alışkanlığının önüne geçmelisiniz.

Kedinizi Isırma Alışkanlığından Nasıl Vazgeçirirsiniz 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yavru kedinin ısrımasını nasıl engellersiniz?

Aslında yavru kediler bu eğitimin ilk aşamasını annlerinde öğrenir. Kardeşleri ile oynarken ısırıklarını fazla kullanan yavru kedi mutlaka anne tarafından uyarılır. Acak yavru kedicik yeni bir eve ve aileye geçtiğinde annesinin yaptığı bu hatırlatmayı unutabilir.

Evet itiraf etmeliyiz ki yavru bir kedinin ellerimiz ısırması hoşumuza gidebilir ancak bu davranış  kedide bir alışkanlık haline gelebilir. Özellikle bir çocukla iletişim kurarken yanlış anlaşılmalara mahal verebilir. Bu sebepten bu alışkanlığın önüne geçmek hem sizin hem de kediniz için çok daha iyi olacaktır.

Kedinizi Isırma Alışkanlığından Nasıl Vazgeçirirsiniz 3

 

Aslında yavru kedilerin ısırma alışkanlığının önüne geçmek çok zor değil.

Oyun amaçlı yapılan bu ısırıklar kedinizin elinizi oyuncak gibi görmesine neden olabilir. Bu yüzden parmaklarınızı bir oyuncak gibi kullanmamalısınız. Bunun yerine kedinizin ısırması için ona bir oyuncak almalısınız.  Kediniz oynamak için ellerinize atlandığında bu oyuncağı elinizin yerine koyarak kedinizin dişleri ve elleriniz arasına bir çizgi çekmelisiniz. Ancak bu oyuncağın boyutu avcunuzdan küçük olmamalı

Kedinizi Isırma Alışkanlığından Nasıl Vazgeçirirsiniz 1

Kedinizle oyun oynarken sizi ısırınca ne yapmalısınız?

Oyun süresinde kediniz sizi ısırırsa hemen oyunu bırakmalısınız. Eğer ayak bileklerinizi ısırıyorsa hareket etmemelisiniz. Çünkü onun istediği hareket ve oyun 🙂 Kediniz sakinleştiğinde oyuna geri dönebilirsiniz. Böyle kediniz ısırık olduğunda oyunun bittiğini alayacaktır. Buradaki en önemli unsur kararlı ve tutarlı davranmaktır. Aksi hayvanın kafasının karışmasına neden olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hazalkaya köpekleriyle

Hazal Kaya’nın 3 Köpek ve 2 Kedili Aşırı Sevimli Ailesi

Sokak Köpeklerine Yönelik Nefret ve Linç Kampanyasına Son Verilsinöç

‘Sokak Köpeklerine Yönelik Nefret ve Linç Kampanyasına Son Verilsin!’