in

Kediler Aleminin En Gevezeleri: ‘Siyam Kedileri’

Kediler aleminin en gevezesi olan Siyam kedilerini daha yakından tanımaya ne dersiniz? Siyam kedilerinin özellikleri bu içerikte.

Siyam kedileri maviş gözleri, alacalı kürkleri ve sivri kulakları ile tanınırlar. Kısa tüylü olan Siyam kedileri ırklarına has özelliklere sahiptir. Eğer bir Siyam kedisi ile yaşıyorsanız bu içeriğe göz atmalısınız. Eğer bir Siyam ile yaşamıyorsanız içeriğimizdeki fotoğraflara bakarak onların minnoş hallerine tanık olabilirsiniz.

Kediler Aleminin En Gevezeleri Siyam Kedileri 6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Siyam Kedileri ve Özellikleri

En Eski Kedi Irklarından Biridir

Siyam kedileri en eski kedi ırklarındna biridir. Tarihleri 14. yüzyıla kadar dayanır. Tayland kökenli olan Siyamların Avrupa ve Amerika’ya gelişi 1800’lü yılları bulmuştur. Siam sarayında yaşayan ve adlarını da buradan alan Siyam kedileri kutsal sayılıyordu.

Kediler Aleminin En Gevezeleri Siyam Kedileri 2

Beyaz Saray’da Yaşayan Siyam

Amerika’ya adım atan ilk Siyam, Tayland’da görev yapan bir diplomat tarafından  First Lady Lucy Webb Hayes’e hediye edilmişti.

Kediler Aleminin En Gevezeleri Siyam Kedileri 4

Konuşkandırlar

Siyam kedileri en konuşkan kedi cinslerindendir desek abartmış olmayız. Diğer kedilerden farklı olarak daha gür ve daha farklı bir miyavlama sesine sahip olan Siyamlar, sizinle sohbet etmeye bayılır. Oldukça oyuncu ve neşeli olan Siyam kedileri, eğer tüm gün evde yalnız ise diğer kedilerin aksine yanına bir arkadaş isteyebilir.

Kediler Aleminin En Gevezeleri Siyam Kedileri 1

Kürk Renkleri Hava Sıcaklığına Göre Değişebilir

Siyam kedilerinin tüyleri ilginç renk yelpazesine sahip olabilir. Patileri, kulakları daha koyu renk olan Siyamların gövde tüyleri açık renktir. Yavru siyamlar doğuşta krem veya beyaz renkte olurlar ve ilk aylarda vücutlarının çeşitli bölgelerinde görünür hale gelen noktalar gelişir. Dört haftalık olunca bu noktaların renkleri daha belirgin hale gelirler. Yaşı ilerledikçe siyam kedilerin renkleri koyulaşır ancak sıcak iklimlerde yaşayan yetişkin siyam kedileri soğuk iklimlerde yaşayanlardan daha açık bir kürke sahiptirler.

Kediler Aleminin En Gevezeleri Siyam Kedileri 5

Genetik Hastalıkları

Siyam kedileri diğer cins hayvanlara göre daha sağlıklı olrak kabul edilse de diş eti iltihabı ve amiloidoz adı verilen karaciğeri yok eden bir hastalığa genetik olarak yatkın olabilirler.

Kediler Aleminin En Gevezeleri Siyam Kedileri 3


Not: Kedi cinsleri içeriklerimiz kedi ırklarını yakından tanımak amacıyla hazırlanmıştır. Her içeriğimizde olduğu gibi bu içeriklerimiz de “satın alma sahiplen” mottosuyla hazırlanmıştır. Çoğu safkan cins kediler genetik hastalıklara sahiptir ve kirli hayvan ticaretinin mağdurlarıdır. Eğer evinizi bir hayvana açmak istiyorsanız tercihinizi petshop gibi hayvan ticareti yapan yerlerden değil, barınaklarda veya sokaklarda yuva bekleyen yardıma muhtaç sevgi dolu canlardan yana kullanmanızı öneririz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocası Tarafından Köpeğiyle Sokağa Atılan İngiliz Kadın Barınağa Sığındıöç

Kocası Tarafından Köpeğiyle Sokağa Atılan İngiliz Kadın Barınağa Sığındı

hazalkaya köpekleriyle

Hazal Kaya’nın 3 Köpek ve 2 Kedili Aşırı Sevimli Ailesi