in

Bülent Ersoy Tilbe’yi savundu: Evi hayvanat bahçesi gibi

Bülent Ersoy, Yıldız Tilbe’nin ‘köpekleri zehirleyin’ paylaşımında kötü niyet olmadığını savundu: “Evi hayvanat bahçesi gibi”

Bülent Ersoy

Şarkıcı Yıldız Tilbe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sokakta yaşayan köpeklere olan nefretini, “Saldırgan köpek gruplarına bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin” diye dile getirmişti. Tilbe’nin bu paylaşımına yaşam hakkına saygılı vatandaşlardan ve ünlü isimlerden tepki gelmişti.

Tilbe, tepkilerin ardından özür dilemişti. Özrünü ‘köpek sahibi insanlardan’ dilemesi de bir tartışma konusu oluşturmuştu. Haçiko derneği başkanı Ömür Gedik de Tilbe’nin özrünün samimiyetsiz olduğunu dile getirmişti.

Tilbe, sosyal medyadan özrünü şu şekilde yazmıştı “Kalbini istemeden kırdığım köpek sahibi insanlar için çok özür dilerim, yakınlarını köpek saldırısında kaybeden yüreği dağılan insanlardan da özür dilerim. Kırıldığım insanları da Allah’a havale ettim, bundan sonra…” 

Sanatçı Bülent Ersoy, şarkıcı Yıldız Tilbe’nin saldırgan sokak köpeklerine zehirli et verilmesi gerektiğini savunması hakkında “Yıldız’ın evi hayvanat bahçesi gibi, kediler üstünde… Asla kötü bir niyetle söylemedi” dedi.

Habertürk’ün haberine göre, Etiler’de görüntülenen Bülent Ersoy, Yıldız Tilbe’nin sokak köpeklerini hedef alan paylaşımlarının tepki toplamasıyla alakalı konuştu.

‘HAYVANAT BAHÇESİ GİBİ’

Kürk giymenin kötü bir durum olmadığını belirterek, Tilbe’nin niyetinin de kötü olmadığını söyledi. Ersoy, “Ben kürk giyerim ama kürk giymek ayrı. Canlıyı yaratan Allah, onun canını almak da Allah’a mahsus…

Bunu istemek çok insani bir şey değil ama inanınız Yıldız’ın evi de hayvanat bahçesi gibi, kediler üstünde… Asla kötü bir niyetle söylemedi. 5 yaşındaki çocuk parçalanınca üzüntüsünden bir anda yazdı. Hayvan severler onun kusuruna bakmasın, kızmasınlar ona…” dedi.

İş yerini ölü hayvan bedenleriyle doldurdu

18 Mart: Yarbay Hasan Bey ve köpeği Canberk