in

Ömür Gedik’ten Yıldız Tilbe’ye tepki; köpeklerden özür dilemesi gerek

Yıldız Tilbe’nin açıklamasının ardından pek çok kişi tepki vermişti. Tilbe de özür dilemişti. Ömür Gedik, Tilbe’nin özrüne karşı çağrıda bulundu; Köpeklerden özür dilemesi gerek.

Ömür Gedik

Yıldız Tilbe’nin köpeklerle ilgili yapmış olduğu paylaşımın ardından yaşam hakkına saygılı pek çok insandan tepki gelmişti. Tilbe’nin açıklamasının ardından gelen tepkilerle özür dilemişti.

Haçiko dernek başkanı Ömür Gedik, Tilbe’nin özrünün de yanlış olduğunu düşünerek Hürriyet’de kaleme aldığı yazıda Tilbe’ye çağrıda bulundu.

Ömür Gedik şunları yazdı:


“Özür dilemesi gereken bizler değiliz ki.
‘Zehirli et verin, gebersinler’ dediği sokak hayvanlarından özür dilemesi gerekiyor.
Çünkü sayıları hiç de az olmayan ve aportta bekleyen hayvan düşmanları özellikle ünlülerden ve siyasetçilerden gelen bu tür cümlelere, gazlara bayılıyor, hemen kötülüklere başlıyor. 
Zaten zor olan savaş alanımızda yeni cepheler açılıyor.

SAMİMİ OLDUĞUNU DEĞİŞTİĞİNİN HERKES GÖRMELİ

Yıldız Tilbe bu paylaşımından sonra sadece özürle kalmamalı, hayatının bundan sonraki bölümünde yeni bir farkındalıkla sokak hayvanları için bir şeyler yapmaya başlamalı ve özründe samimi olduğunu, değiştiğini herkese göstermeli. Kötü değil, iyi örnek olmalı.

Bu, hayvan hakları için 12 yıldır canla başla mücadele veren derneğimiz HAÇİKO ile olur, başka bir dernekle olur ya da bireysel olur, hiç fark etmez ama mutlaka olmalı.

Sokak hayvanlarının zor yaşam şartlarını gördükçe, empati kurmaya başladıkça kendi içinde pek çok şey değişecektir, onların yaşam haklarına saygı duymaya başlayacaktır.

Saldırgan sokak hayvanlarını öldürmeden, zehirlemeden, işkence yapmadan rehabilite etmek, kısırlaştırma ve aşılamayı mutlak koşul olarak kabul etmek, hayvanların yaşam şartlarını sevgi vererek, aç bırakmayarak iyileştirmek, onlara barınak değil yaşam alanları kurmak, pet shop’tan cins hayvan almak yerine sokağa atılanları sahiplenmek gibi pek çok şey var yapmak zorunda olduğumuz, yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz.

Yıldız Tilbe’ye buradan açık çağrı yapıyorum…
Hem hayvanların hem de insanların iyiliği için gel bu mücadelemizde bizimle ol.”

Bursa’da ayıyı otomobil ile kovaladılar

Erzurum’da 2 hayvan ambulansı hizmete girdi