in

Tarkan ‘Kilyos’ paylaşımı: “Bir zahmet çöpünüzü de alın gidin”

Ünlü şarkıcı Tarkan, sosyal medya hesabından Kilyos sahiliyle ilgili görüntüler paylaştı. Sahilde bırakılan çöplere ve kirliliğe dikkat çeken şarkıcı, “Bir zahmet çöpünüzü de alın gidin ya da bulunduğunuz yerde çöpe atın. Bu nedir yaa, çok ayıp!” sözleriyle tepki gösterdi.

Sadece şarkılarıyla değil, hayvan ve doğa sevgisi ile bilinen ünlü sanatçı Tarkan’dan “Kilyos” paylaşımı geldi. Megastar, geçtiğimiz günlerde Instagram’dan yaptığı paylaşımlarla, İstanbul Kilyos sahilinin son halini gözler önüne serdi.

“GEL GÖR Kİ VAZİYET BU…”

Sahilde çektiği bir fotoğrafı “Burası Kilyos, ne kadar güzel değil mi?” notuyla hikayesinde paylaşan Megastar, ardından “Gel gör ki vaziyet bu” diyerek sahildeki çöp yığınlarını art arda paylaştı. 

‘BİR ZAHMET ÇÖPÜNÜZÜ DE ALIN GİDİN’

Ünlü sanatçı, paylaşımlarının sonunda ise “Bir zahmet çöpünüzü de alın gidin” sözleriyle şu ifadeleri kullandı:

“Gel gör ki vaziyet bu… Çöpünü bırakıp giden insanlar ve öbek öbek çöp içinde plajlar. Bir zahmet çöpünüzü de alın gidin ya da bulunduğunuz yerde çöpe atın. Bu nedir yaa? Çok ayıp. 

‘Temizlik imandan gelir’ gibi büyük laflar eden bir milletiz ama sonuca baktığımda her yer çöp içinde. Ormanlarımız, denizlerimiz, plajlarımız, doğamız çöp içinde. Kimse de demiyor ki bu çöpleri toplayalım, toplatalım. İşin en tuhafı da kanıksamışız bu durumu. Çöp içinde yaşamayı. Çok yazık. 

Doğa bizim evimiz, her şeyimiz. Doğa biziz. Doğadır bize her şeyimizi veren. Üstüne titreyelim o yüzden. Ona iyi davranalım.”

İşte, Tarkan’ın kamerasından Kilyos’un son hali…

Megastar’ın Kilyos paylaşımının ardından ilgili birimler temizlik çalışmalarını başlattı.

Ünlü sanatçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sevenlerini son durum hakkında tekrar bilgilendirdi.

Tarkan, yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“… Kilyos çöp paylaşımlarından sonra ilgili birimlerin gidip çöpleri topladıklarını, plajları temizlediklerini öğrendim ve çok mutlu oldum.

Bu birimlerin bu temizlikleri düzenli olarak yaptıklarını da öğrendim. E o zaman bizlerin de doğaya, çevreye duyarlı bireyler olarak bu ilgili birimlere yardımcı olmamız, çöplerimizi toplamamız, gittiğimiz yerleri bulduğumuz gibi temiz bırakmamız lazım.”

Bitkin halde bulduğu kirpiye elleriyle su içirdi

Yaşam hakkı savunucularından “çiğ et” uyarısı