in

Köpekler İnsanları Neden Yalar?

Köpeklerin en tipik davranışlarından biri olan sevgili insanlarını yalamanın altında bir değil birden çok neden yatıyor.

Gerçek bir köpek severseniz ve daha da önemlisi hayatınızı dünyanın en sevecen ve tatlı canlılarından biri olan köpeklerle paylaşıyorsanız sizin için eve dönmenin en keyifli yanı köpek dostunuz tarafından heyecanla karşılanmak ve selamlanmaktır. Köpeklerin insanları karşılama merasimi gerçekten de dünyanın en heyecanlı merasimlerinden biridir ve genellikle bu heyecan fırtınasının bir parçası da sizi yalamalarıdır. Ancak köpekler sadece karşılama merasimi sırasında değil birçok farklı anda insanları yalarlar. Peki, köpekler insanları neden yalar? Bu sorunun bir değil birden çok cevabı bulunuyor ve bu cevaplar tabi ki yazımızda sizi bekliyor.

Bakalım köpeğim beni neden yalıyor sorusunun yanıtları nelermiş.

Sevgi göstermek

Köpekler insanı neden yalar diye sorulduğunda çoğu kişinin vereceği ilk yanıt tabi ki sevgi göstermek için olacaktır ki bu kesinlikle doğrudur. Köpek dostlarımız bizlere olan sevgilerini birçok farklı yolla gösterirler ve yalamak da bunlardan biridir.

Dog licking human e1431449681449

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İletişim kurmak

Köpeklerde iletişim denildiğinde çoğumuzun aklına havlamak ve kuyruk sallamak gelir, oysaki köpek iletişimi bunlardan çok daha fazlasıdır ve yalamak da köpeklerin iletişim kurma şekillerinden biridir. Köpekler bazen acıktıklarını, susadıklarını ya da farklı bir şeyi anlatmak için de insanları yalarlar.

400 06567985c Masterfile t m photo

Keşfetmek

Köpekler doğada canlı ve cansız nesneleri keşfetmek için koku duyusunun yanı sıra tat alma duyusundan da faydalanırlar, bu da köpeklerin özellikle yeni tanıştıkları insanları yalayarak keşfetmek istemesine yol açar. Yalamak köpeklerin yeni şeyleri keşfetme yollarından biridir.

Why do dogs lick 0

Dikkat çekmek

Köpekler için hele de insanlarının ilgisini çekmek, daima onların ilgi alanında olmak neredeyse hayati önem taşır, zira köpekler insanlarına gerçekten derin duygularla bağlılardır. Köpekler birçok kez insan dostlarını ilgilerini çekmek için yalarlar.

3520581061 513a46b869 z

İtaat göstermek

Köpekler sürü hayvanıdır ve genellikle insanları sürü lideri olarak görürler. Köpeklerin insanları yalama nedenlerinden biri de dominant sürü liderine olan saygısını ve itaatkarlığını dile getirmektir.

dog lick affection

Bunların yanı sıra bazen de köpekler insanları tadını sevdiği için yalayabilir, bazen, özellikle de tuzlu olduğunuzda köpek dostunuz tadınızdan hoşlandığı için sizi yalar ve keyfine bakar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kentsel Dönüşüm Kirpileri Yuvalarından Ettiöç

Kentsel Dönüşüm Kirpileri Yuvalarından Etti

Eve Gitmemek için Ölü Taklidi Yapan İnatçı Köpeköç

Eve Gitmemek için Ölü Taklidi Yapan İnatçı Köpek