in ,

Kıvanç Tatlıtuğ pitbull evlat edindi

Hayvanlara olan sevgisiyle bilinen Kıvanç Tatlıtuğ- Başak Dizer çifti, barınaktan pitbull cinsi bir köpek daha evlat edindi. Tatlıtuğ, İnstagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda,”Bu yavrumuz da artık bizimle. Bu sahiplendiğimiz beşinci canımız oldu. Sen de bir can kurtar.” mesajını iletti.

Son günlerin en çok konuşulan konulardan biri olan ‘Tehlikeli Irk’ köpekler gündemdeki yerini koruyor.

14 Ocak sürecinde sokağa terk edilen köpekleri kurtarmak için yaşam hakkına ve biçimine saygı duyan hayvan aktivistler hareket geçti ve terk edilen “tehlikeli ırk ve melezleri” hem kısırlaştırıp hem evlat edindirmek için çalıştı.

Bu süreç içinde sevindiren bir haber Kıvanç Tatlıtuğ – Başak Dizer çiftinden geldi.

Hayvanlara olan sevgisiyle bilinen Tatlıtuğ çifti, instagram üzerinden yaptıkları paylaşımda, barınağa terk edilmiş ‘tehlikeli ırk olarak adlandırılan Pitbull cinsi, Çaça adında bir köpek evlat edindiklerini duyurdu.

Kıvanç Tatlıtuğ İnstagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda sevenlerine, “Bu yavrumuz da artık bizimle. Bu sahiplendiğimiz beşinci canımız oldu. Sen de bir can kurtar” mesajını iletti. Bu davranışla Tatlıtuğ çifti sevenlerinin takdirini topladı.

Tatlıtuğ çiftinin ‘tehlikeli ırk’ olarak isimlendirilen, evlat edindiği Pitbull cinsi ‘Genç’ ve Amerikan Staffordshire cinsi ‘Mars’ adında iki köpeği daha var. Yine çok kötü bir durumdayken barınaktan evlat edindikleri ‘İzmir’ adında bir köpekleri daha var.

Kıvanç Tatlıtuğ’un köpekleri Mars ve Genç

Tatlıtuğ çifti köpekleriyle birlikte rahat yaşayabilmek büyük bir eve taşınmıştı. Çift, yardıma muhtaç hayvanlara yardımlarda bulunuyor, sık sık barınak ziyaretleri gerçekleştiriyor. Bu davranışlarıyla çift tüm sevenlerine örnek oluyor.

Kıvanç Tatlıtuğ- Başak Dizer çifti sık sık barınak ziyaretleri gerçekleştiriyor.

‘Tehlikeli ırk ve melezleri’ denilen köpekler neye, kime göre tehlikeli?

Hayvanları konu alan 10 etkileyici belgesel