in

12 yaşındaki Yusuf, yolda gördüğü oğlağı evlat edindi: Huzur kaynağım oldu

Kocaeli’de yaşayan 12 yaşındaki Yusuf Can Öztaş, yolda gördüğü oğlağı evlat edidi. Oğlağının kendine huzur verdiğini anlatan Yusuf Can Öztaş, bu nedenle oğlağa Huzur adını verdiğini söyledi.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Yusuf Can Öztaş 2 ay önce yol kenarında gördüğü bir oğlağı evlat edinmek istedi. Yusuf Can Öztaş’ın babası oğlunun bu isteğini kırmadı ve gördükleri oğlağı evlat edindiler.

‘Huzur’ ismini verdiği 3 aylık oğlağına bebek gibi bakan Yusuf Can, ona çeşit çeşit kıyafetler giydiriyor. Peşinden hiç ayrılmayan oğlağıyla sokak sokak gezen Yusuf Can, dışarıda oyun oynarken de ilgilendiği oğlağını biberonla besliyor.

Sokakta Yusuf Can’ı Huzur ismini verdiği oğlağı ile birlikte gezerken gören vatandaşlar ise Huzur’a büyük ilgi gösteriyor.

‘BANA HUZUR VERDİĞİ İÇİN İSMİNİ HUZUR KOYDUM’

Huzur’u çok sevdiğini söyleyen Yusuf Can Öztaş şöyle dedi:

“Babamla birlikte arabada yolculuk yaparken oğlağı gördüm. Arabadan inerek onu sevdim ve sahiplenmek istedim. Babam bu teklifimi kabul ederek, sahibiyle konuştu ve oğlağı alarak eve getirdi.

Ona evde bir süre baktık, komşularımız rahatsız olunca küçük bir kulübede bakmaya başladım. Oğlağın ismini bana huzur vermesi sebebiyle ‘Huzur’ koydum. ‘Huzur’ diye seslenince hemen yanıma geliyor, onu biberonla besliyorum.

‘HUZUR BÜYÜSE DE ONU BIRAKMAM’

Ben okuldan gelince oynuyor, zıplıyor, beraber sahile yürüyüş yapmaya geliyoruz.

İnsanlar bizi görünce fotoğraf çektiriyor, seviyor ve şaşırıyorlar. Çünkü herkes kedi, köpek gezdirirken ben keçi gezdiriyorum.

Huzur büyüse de onu bırakmam, onu yine gezdiririm. Ona bir sürü elbise aldım, mont aldım. Ona biberonla süt ve su içiriyorum, arabaya bindiriyorum.

Huzur annem ve babama da çok alıştı, onların peşinden de geziyor. Ben eğitim vermediğim halde tuvaletini evin içerisine yapmıyor, dışarıya çıkıyor.”

Kocaeli’de köpek barınaklarına saldırı; ‘Köpeklerin korunaklı bölgeye ihtiyacı var’

Ukraynalı çocuklar geride bıraktıkları hayvanlarını özlüyor