in

Kısırlaştırılmış kedi mamaların diğer mamalardan farkı nedir?

 Kısırlaştırılmış kedi maması kısırlaştırma operasyonu geçiren kediler için özel olarak üretilmiş mamalardır. Uzman veterinerler önderliğinde üretilen kısır kedi mamaları yağ oranı olarak normal mamalardan farklıdır. Bu tür mamalarda yağ oranı % 10 civarında iken, normal mamalarda ise aynı oran % 20’lere çıkmaktadır.

Operasyondan sonra kedilerde sıkça görünen yemek yeme isteklerinin artması, öğünlerin çoğalması ve bir öğünde normalden daha fazla mama tüketme durumu, kedilerin normal mama ile beslenmeye devam etmesi halinde önemli bir tehlikeyi ortaya çıkarmaktadır.

Normalden daha fazla yemek yiyen kedilerde şişmanlama ve obezite problemleri yaşanabilir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları düşük yağ değerleri sayesinde bu kilo artışının önlenmesi için özel olarak üretilmiştir.

Kedinizin sağlığı için özellikle hastalıklar ve diğer problemler haricinde mama seçimini profesyonel bir biçimde yapmalısınız. Örneği kısırlaştırılmış kedilerde daha sağlıklı et parçacıkları kullanılır. Beyaz et tercihinde tavuk ya da hindi ön plandadır.

Uzmanların mama tüketimi konusundaki düşüncesi, kısırlaştırılmış kedilerin kesinlikle bu tür mamalar ile beslenmesi gerektiği yönündedir. Çünkü bu mamalar, içerdikleri yağ oranları ve sağlık açısından onarıcı nitelikteki içerikleri ile kısırlaştırılmış kediler için son derece faydalıdırlar.

Sorumluluk Reddi: ajanimo.com evcil hayvanlar için nitelikli tıbbi yardım kaynağı değildir. Bu içerik, bilgi amaçlıdır, gerçek bir tavsiye değildir. Köpeğinizin tıbbi müdahaleye ihtiyacı olduğundan şüpheleniyorsanız, derhal bir veteriner hekime danışın.

Atlarda gebelik süresi ne kadardır?

Köpeklerin saldırganlaşma nedeni nedir?