in

Yıldız Tilbe’den geri adım: Çok özür dilerim

Şarkıcı Yıldız Tilbe ‘köpeklere nefret saçan’ söylemlerinden sonra gelen tepkiler üzerine geri adım attı. Attığı Tweet’leri silen Tilbe, özür dilediği bir paylaşım yayınladı.

Şarkıcı Yıldız Tilbe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, köpeklere nefret saçan ve hedef gösteren “Saldırgan köpek gruplarına bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin” ifadelerini yazmıştı.

Tilbe, sosyal medya üzerinden gelen tepkiler sonrasında geri adım attı. Attığı tüm nefret içerikli tweetleri silen Tilbe, özür dilediği bir paylaşım yayınladı.

Tilbe twitter hesabından yayınladığı paylaşımda köpekleri olan herkesten özür dilediği ifadelere yer verdi:

Kalbini istemeden kırdığım köpek sahibi insanlar için çok özür dilerim , yakınlarını köpek saldırısında kaybeden yüreği dağılan insanlardan da özür dilerim . Kırıldığım insanları da Allaha havale ettim , bundan sonra

YILDIZ TİLBE’YE SUÇ DUYURUSU

Yıldız Tilbe’nin sosyal medya hesabından paylaştığı köpeklere yönelik nefret içerikli paylaşımlarından sonra İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi şarkıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi, Tilbe hakkında hayvanları öldürmeye teşvik ettiği ve halkı kin ve düşmanlığa yönlendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu:

Halkı suç işlemeye ve kanunlara uymamaya, HAYVANLARI ÖLDÜRMEYE! teşvik ve tahrik eden, kin ve düşmanlığa yönlendiren Yıldız Tilbe hakkında tarafımızca suç duyurusunda bulunulmuştur! Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Ömür Gedik’in dernek başkanı olduğu Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği,(HAÇİKO) Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şarkıcı Yıldız Tilbe hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını Instagram hesapları üzerinden bildirdi.

Güney Kore Cumhurbaşkanı Seok-Yeol’a ‘köpek eti’ çağrısı

Ajda Pekkan Yıldız Tilbe’ye tepki gösterdi: Yaşatmak için varız