in

Noel Baba sokaktaki hayvanlar için denize daldı

Kadıköy’de Nobel Baba sokaktaki hayvanlar için denize daldı. Noel Baba kıyafetiyle denize giren dalgıç, su altında “Sokak hayvanları sahipsiz değil” pankartı açtı.

Noel baba sokaktaki hayvanlar için denize daldı.

Kadıköy’de ‘Derinlere Saygı Topluluğu’ üyesi dalgıçlar son günlerde sokakta yaşayan hayvanlara yapılan şiddete dikkat çekmek için Caddebostan Sahili’nde dalış topluluğunun danışmanı Metin Karadağ liderliği ve organizasyonunda dalış gerçekleştirdi.

Yılbaşı öncesi Noel Baba kılığına girerek suya giren dalgıçlardan Saruhan Singen ise tüm dikkatleri üzerine çekti. Caddebostan’daki Türk Balıkadamlar Kulübü’nün desteğiyle gerçekleştirilen dalışta, 25 dakikada yaklaşık 6 metre dalış yapan ekipler soğuk havaya aldırış etmedi.

Kadıköy’de ‘Derinlere Saygı Dalış Topluluğu’ üyesi dalgıçlar, sokaktaki hayvanlara yapılan şiddete dikkat çekmek amacıyla Caddebostan Sahili’nde dalış yaptı. Noel Baba kılığına girerek suya giren bir dalgıcın su altında ” Sokak hayvanları sahipsiz değil” diye pankart açması dikkat çekti.

‘EN BÜYÜK AMACIMIZ HAYVALARIN GÜZELLİKLERE KAVUŞMASI’

Noelbaba kılığında denize dalan dalgıçlardan Saruhan Singen, “Derinlere saygı dalışı elemanı ve bir Atatürk’ün neferi olarak bu sene daldık. Fakat torbada çok kötü şeyler var. Onu şimdi çıkarmıyoruz. Hastalıkları hepsini kovuyoruz. Bu sene 2022 senesi için hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Sağlık, sıhhat ve mutluluk diliyorum. En büyük amacımız da hayvanların güzelliklere kavuşması” dedi.

‘BİZ ONLARIN SAHİBİ DEĞİLİZ’

Derinlere Saygı Topluluğu üyesi, Metin Karadağ ise “Yaklaşık 8 senedir hep toplum için toplumu uyandıracak etkinlikler yapmak için varız. Yeni yıl dalışımızı yaptık ve gündemde olan tek şey sokak canlarımızın yaşam hakkı için dalış yaptık. Denizin içi ve dışı dünya, bizim diğer canlılar ile paylaştığımız yer. Biz onların sahibi değiliz. Biz onlar gibi misafiriz. Onlarda bizim misafirlerimiz, onlara sahip çıkalım. “ diye konuştu.

Gemide dünyaya gelen kedi tayfanın yol arkadaşı oldu

Hayvan derneklerinden yılbaşı uyarısı: Havai fişekler hayvanları korkutuyor