in , , , , ,

Afyon’da gömülen köpek videosu büyük tepki çekti!

Afyon’da kaydedilen köpek gömülme videosu, sosyal medyada yaşama saygı duyan vatandaşlardan büyük tepkiler aldı. Tepkilerin odağındaki belediye ise açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya’da hayvan hakları dernekleri tarafından paylaşılan videoda, Afyonkarahisar’a bağlı Sultandağı Belediyesi’nin sokaktaki köpekleri öldürerek ıssız bir yere attığı gösterildi. Yaşam savunucuları belediyeyi sert biçimde eleştirdi. İddiaların odağındaki Sultandağı Belediyesi ise videonun yayılmasının ardından sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Açıklamada; ‘ihbar üzerine öncesinde yaşamını yitiren hayvanı gömdüklerini ve iğneyle uyutma iddialarının asılsız olduğu’ ifadeleri yer aldı.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI AÇIKLAMAYA İKNA OLMADI

Belediyenin açıklamalarını ikna edici bulmayan sosyal medya kullanıcıları, açıklamanın altına çok sayıda yorum bırakarak; ”o nedenle mi işçiniz çekime izin vermiyor?” ”1 köpek için kepçe neden kocaman alanı kazsın?” dedi. Kullanıcılar, belediyenin yaptığı açıklamanın altına ”sokakhayvanlarısahipsizdegil, haytap, haydipolisi” gibi etiketlerle seslerini duyurmaya çalıştı.

İstanbul’da 6 bin köpek kayıt altına alındı

Sel nedeniyle binlerce arı öldü