in

İnsanlarla iyi anlaşabilen 6 sevimli hayvan

Bazı hayvanlar ürkmeden, çekinmeden insanlarla kolayca dostluk kurup, insanları sevebiliyor. İşte insanlarla iyi anlaşabilen 6 sevimli hayvan…

Sevimli hayvanlarla birlikte yaşamayı, dost olmayı hepimiz isteriz. Kimi hayvan doğal ortamında insanlar pek olmadığı için insanlarla anlaşamayabilir, çekinip ürkebilir. Fakat kimi hayvan da insanlarla doğuştan dostmuş gibi davranıp, insanlarla kolaylıkla anlaşabilir, insanları sevebilirler. Hayvanların sevgisini kazanabilmek, onlarla arkadaş olabilmek ise bizleri inanılmaz mutlu eder.

Tabii sevimli dostlarımızla birlikte yaşarken onların için dikkat etmemiz gereken şeyler de vardır. Daha uzun ömürlü ve sağlıklı olmalarını istiyorsak yapılması gerekenleri göz ardı etmemeliyiz.

İşte insanlarla iyi anlaşabilen 6 sevimli hayvan…

KÖPEK

Köpeklerin insanları ne kadar sevdiğini bilmeyen yoktur. Anlaşması en kolay evcil sevimli dostlarımızdan biridir. Birlikte oyun oynamak, yürüyüşlere çıkmak hem insanlar hem de köpekler için bir hayli keyifli olacaktır. Ev içerisinde sarılıp uyumak, onlardan duygusal destek almak ve sevildiğinizi hissetmek size de mutluluk verecektir.

KEDİ

Köpekler kadar kediler de insanları oldukça sever. Kendilerine özgü karakterleri ve tavırları olduğu için kedileri anlamak biraz daha emek istese de, sevimli dostunuzla anlaştıktan sonra dostluğunuz artacaktır. Size sırnaşıp sürtünerek sevgilerini göstermeye de bayılırlar. Kucağınızda yatıp kendilerini sevdirdikleri zaman ise dünya tatlısı gözükürler.

TAVŞAN

Her ne kadar tavşanların doğal ortamı ev olmasa da, evcil ve insanlarla anlaşabilen hayvanlardır. Tavşanlarla dost olmaya çalışırken onları ürkütmemeye de dikkat etmek gerekir çünkü oldukça hassas ve ürkek hayvanlardır. Eğer güvenlerini kazanırsanız harika bir dost olacaklardır.

MUHABBET KUŞU

Papağan türleri içinde yer alan evcil bir kuş türüdür, tavşanlar gibi onların da doğal ortamı ev değildir ama evde oldukça beslenen hayvanlardan biridir. Yıllar içerisinde insanlara alışmış, dostluk kurabilen konuşkan hayvanlardır. Evde sizinle az çok konuşabilen sevimli bir kuşunuzun olması mutluluk verici.

HAMSTER

Hamsterlar belki de en sevimli kemirgenler arasında olabilir. Yine doğal ortamı ev olmayan ama evcil davranışlar sergileyen hayvanlardır. Keşfetmeyi seven, meraklı, titiz ve hareketlidirler. Kendilerini güvende hissetmek hamsterlar için çok önemlidir. Onları güvende hissettirip, özel alanlarına dikkat ettiğiniz sürece dost olmak hiç de zor olmayacaktır.

KİRPİ

Kirpilere ev ortamında bakmak pek mümkün değildir. Dikenli olmaları insanları ürkütse de aslında hiç göründükleri gibi değildir. Oldukça sevimli, dışarıda rastladığınız zaman sizden direkt olarak kaçmayan, mama verdiğinizde yanınıza gelebilecek, elinize alıp sevebileceğiniz hayvanlardır.

En kısa ömürlü hayvanlar: Zamanları sadece çiftleşmeye yetiyor!

Köpekle yaşayan insanların deneyimleyebileceği 13 duygu