in

Belediyeden Yıldız Tilbe’ye: Tatil için bizi tercih etmeyin

“Köpeklerin hepsi gebersin” diyen Yıldız Tilbe’ye Datça Belediyesi cevap verdi: “Tatil için bizi tercih etmeme kararınızın sürmesini dileriz.”

Yıldız Tilbe, sosyal medya platformu olan Twitter’da köpeklere nefret saçıp öldürülmelerini, zehirlenmelerini teşvik edici ve destekleyici paylaşımlar yaptı.

Yıldız Tilbe, “Saldırgan köpek gruplarına bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin” diye yazdı ve köpeklerin insan öldüren kişilerden bir farkının olmadığını da söyledi.

Tilbe’nin bu paylaşımının hemen ardından Datça Belediyesi, tepki gösterdi.

Datça Belediyesi, Yıldız Tilbe’ye “Tatil için bizi tercih etmeme kararınızın sürmesini dileriz” diye yazdı.

Yıldız Tilbe mesaja karşılık olarak, “Neden öyle söylediniz” diye sordu.

Datça Belediyesi, gerek sosyal medya paylaşımları, sahiplendirme ilanlarına destekleri, gerekse evsiz hayvanlar için yaptıklarıyla gerçek bir doğa ve hayvan dostu bir belediye olarak öne çıkıyor.

BAŞAK DİZER DE SESSİZ KALMADI

Başak Dizer, Yıldız Tilbe’nin paylaşımı üzerine sosyal medya platformu olan Instagram üzerinde story aracılığıyla bir yanıtta bulundu. “Siz hiç zehirli et yüzünden saatlerce kan kusarak, bağırarak tepinerek ölen bir köpek gördünüz mü? Vicdanınızdan utandık.” dedi.

Başak Dizer ve Kıvanç Tatlıtuğ çiftini de hayvanların yaşam hakkına saygılı olmalarıyla tanınıyor. Çift, ocak ayında ise hayvan hapishanesi olan barınaktan bir Pitbull cinsi köpek evlat edinmişti.

Manisa’da bir kedi iş yeri önünde doğum yaptı

Emine Erdoğan: Savaş hayvanlara zarar veriyor