in

Manisa’da bir kedi iş yeri önünde doğum yaptı

Manisa’da bir kedi iş yeri önünde doğum yaptı. Doğum yapan kedi ve yavrusu belediye ekiplerince tedaviye alındı.

Manisa’da bir kedi iş yeri önünde doğum yaptı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, doğum anı gelince bir kedi iş yeri kapısının önünde doğum yaptı.

Beşeylül Mahallesi’nde yaşayan ve çevre esnafları tarafından ‘Zilli’ olarak çağrılan kedi, doğum sancılarının aniden bastırması üzerine bir kıraathanenin giriş kapısı önüne geldi.

Hareketlenmeye başlayan ve yer bulamayan kedi, kapı önünde aniden doğum yapmaya başladı.

Kıraathanedeki insanlar kedinin rahat doğum yapması için adeta seferber oldu. Doğum yapan kedi için kutu ve battaniye buldular.

İş yeri önünde doğum yapan kedi, tek seferde 4 yavru dünyaya getirdi. Etraftaki insanlar tarafından kapı kenarına karton kutuların içine alınan kedi ve yavruları, soğuktan korunmaya çalışıldı.

İş yeri sahibi Umut Koç tarafından Alaşehir Belediyesi veteriner hekimlerine haber verildi.

Alaşehir Belediyesi veteriner hekimi Ali Can Uysal ve ekibi, doğum yapan anne kedi ve 4 yavrusunu koruma altına aldı. Veteriner hekim Uysal, “Kedi sıkışınca doğum yapabileceği güvenli bir yer bulamadığı için yavrularını burada doğurmak zorunda kalmış. Anne ve yavrularının sağlık durumu iyi, bundan sonra bizim himayemizde olacaklar” dedi.


İş yeri sahibi Umut Koç ise, “Yaklaşık on yıldır çevremizde yaşayan Zilli isimli kedi, bugün aniden kapı önünde doğum yapmaya başladı. Herhalde doğum yapacak güvenli bir yer bulamadı, buraya gelince de sıkışmış olmalı ki, birden doğurmaya başladı. Çevrede bulunanların bakışları arasında doğum yapan kedi doğumu tamamladıktan sonra, belediye veteriner hekimlerine haber verdik. Ekipler korumaya aldılar” diye konuştu.

Alaşehir Belediyesi tarafından bakımı üstlenen kedi ve 4 yavrusunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Köpekleri beslemek için karlı havada 500 km yol gitti

Belediyeden Yıldız Tilbe’ye: Tatil için bizi tercih etmeyin