in

Barınaktan hayvan evlat edinen 11 ünlü isim

Karşınızda, hayvanları alınıp satılan bir mal olarak görmeyip barınak denen hayvan hapishanelerinden hayvan evlat edinerek herkese örnek olan 11 ünlü isim.

Barınaktan evlat edinen birçok ünlü isim mevcut.

Sokaklardan acımasızca toplanarak barınak denen hayvan hapishanelerine kapatılan hayvanlar çok zor şartlar altında barınmaya ve yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor. Hayvan hapishanelerinde hepsinin hayatı tehlike altında. Yaşam hakkına saygılı ünlü isimler ise onları alınıp satılan bir mal olarak görmek yerine, bir can olarak görüp bu barınak denen hayvan hapishanelerinden kurtararak evlat edinip, davranışlarıyla birçok kişiye de örnek oluyor.

İşte barınaklardan hayvan evlat edinen o 11 ünlü isim.

 • #Ömer Koç

İstanbul’un meşhur köpeği Boji’nin daha korunaklı, ona zarar vermek isteyenlerden uzak bir yuvası olması için sahiplendirilme kararı alınmıştı. Boji’yi evlat edinen, ona güzel bir yuva sağlayacak isim ise Ömer Koç oldu.

 • #Ajda Pekkan

Ünlü bir şarkıcı olmasının yanı sıra hayvan sevgisi ile de bilinen Ajda Pekkan evlat edindiği 16 kedisi ve 4 köpeği ile birlikte yaşıyor. Pekkan sokak hayvanları için de seferber olup, düzenli beslemeler yaparak yaralı ve hasta hayvanların tedavisi için de gönüllü olarak sürekli ilgilenmekte.

 • #Kıvanç Tatlıtuğ

Hayvan sevgisiyle de bilinen ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, Bodrum Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü Turgutreis Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyareti sırasında hayvanlarla oldukça vakit geçirip ilgilenen Tatlıtuğ, barınağa terk edilmiş pitbull cinsi bir köpeği de evlat edinmişti.

 • #İrem Derici

İrem Derici, farkındalık yaratmak adına sık sık barınak ziyaretleri yapıyor. Derici, Yedikule Hayvan Barınağı’ndaki bu sık ziyaretleri sırasında düzenli olarak ilgilendiği iki köpeği evlat edindi.

 • #Zac Efron

Ünlü oyuncu Zac Efron sık sık barınakları ziyaret eden isimler arasında. Bir barınak ziyaretinde ötenaziden bir köpeği de kurtaran Efron, 2018 yılında evlat edindiği köpeği Maca ile yıllardır birlikte.

 • #Ryan Reynolds

Ryan Reynolds arkadaşı için barınakta köpek ararken, başka bir köpek ona eşlik eder ve birlikte yürüyüşe çıkarlar. Reynolds yürüyüş yaptığı köpek ile arasında bir bağ kurduğu için onu orada bırakmak istemeyerek evlat edinir. O günden beri Baxter ile hep birlikteler.

 •  #Jennifer Aniston

Hayvan hakları konusunda oldukça net bir duruşa sahip olan oyuncu Jennifer Aniston, sahiplendiği üç köpeğe annelik yapıyor. Köpekleri ile arasında derin bir bağ olan Aniston, bazen işe giderken bile köpeklerini yanına alıyor.

 • #Justin Theroux

Oyuncu Justin Theroux, 8 Haziran 2018’de Texas’ta evlat edindiği köpeği Kuma ile o günden beri bir an olsun ayrılmıyor. Theroux 2012 yılında da pitbull cinsi yavru bir köpeği kurtararak evlat edinmişti.

 • #Drew Barrymore

Drew Barrymore, yavru bir kedi evlat edinmek için barınağa gittiğinde orada gördüğü 3 kediyi bırakmak istemeyip eve o 3 kediyle geri döndü. Barrymore’un, evlat edindiği bu kediler dışında 2 de köpeği var.

 • #Hilary Swank

Yıllarca hayvan barınaklarında gönüllü olarak çalışan Hilary Swank, birçok zor durumda olan hayvanı kurtarıp, tedavileriyle ilgilenip onlara evini açtı. Şu anda ise kurtardığı 4 köpeğe annelik yapıyor.

 • #Zooey Deschanel

Barınağa köpek evlat edinmek için giden Zooey Deschanel Dot’u evlat edindiğinde kardeşinin de orada kalmasını istemedi. Hem Dot’u hem de kardeşini evlat edindi ve 8 yıldır da onlara annelik yapmakta.

Terk edilen hayvanlar için ev kiraladı

Hakkari’de bir at donarak hayatını kaybetti