in

At ve kedi sevgisini sembolize eden sergi açıldı

 Ressam Tuncay Çiçek, atları ve kedileri resmettiği “Doğuyorum” adlı resim sergisini açtı. Ressam Çiçek, at ve kedi sevgisini sembolize etmek istediğini ifade etti.

At ve kedi sevgisini yağlı boya tablolarına yansıtan, Iğdır Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi ve sanatçı Tuncay Çiçek’in, son sergisi Başkent’te de geniş yankı uyandırdı.

Akademisyen ve Sanatçı Çiçek, “Doğuyorum” adlı sergisinin temasını şöyle tanımladı: “Sergimin ana teması insanoğlunun var olduğu andan itibaren yaşamın bir parçası olan at ve hayatımıza renk katan vazgeçilmezimiz kediler ile at sevgisini sembolize eden eserlerle geçmişe ket vurmak istedim.”

 Hayvan sevgisini sanata yansıtan Akademisyen Çiçek, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “İnsanoğlunun hayatında büyük bir yer edinen at ve kedilerin dünyasını ‘Doğuyorum’ da yansıttım. Sanat camiasından da yoğun ilgi gören sergimize ilk günden itibaren Ankara ve çevre illerimizden de yoğun talepler var. İnşallah, ‘Doğuyorum’u diğer illerde de sanat severlerle buluşturacağız” diye konuştu.

Engelli köpeğe çocukları gibi bakıyorlar

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir?