in

23 Nisan etkinliğinde çocuklar yavru balıkları göle bıraktı

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 23 Nisan Etkinliği kapsamında çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması için yavru balıkları göle bırakma etkinliği düzenledi.

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yaklaşması sebebiyle Sarıçam ilçesi Kılıçlı Göleti’nde çocuklara yönelik olarak göle balık bırakma etkinliği düzenlendi.

Gölet kenarına gelen Beyceli İlkokulu öğrencileri alanda göle bırakılmak için kovaların içerisine konulmuş yavru sazan balıklarını görünce heyecanlarını gizleyemediler.

Öğrenciler, uzmanların ve öğretmenlerin eşliğinde kovaların başına geçip balıkları birlikte göle bıraktılar. Bıraktıkları sazan balıklarının suda gidişini izleyen çocuklar, sevinç dolu anlar yaşadı.


İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Erol Satıcı, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını böyle bir etkinlikle kutlamak istediklerini belirtti.

Erol Satıcı, “2022 ‘Ulusal Geleneksel Balıkçık ve Yetiştiricilik Yılı Olarak’ ilan edildi. Bu çerçevede İl Tarım Müdürlüğü olarak çeşitli programlar hazırladık. Göllere balık atma programı da kutlansın istedik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarla birlikte göle balık bırakmayı düşündük. Sazan ballıklarını göle bırakacağız” dedi.

Göle balık bırakmanın heyecanını yaşayan Hayrunnisa Tekin, “Çok eğlenceliydi, yavru balıkları gölete bıraktık. İlk defa yakından görüyorum bu küçük balıkları. Mükemmel bir duygu, herkesin denemesi gereken bir şey. Balıkları çok seviyorum, hayvanları sevdiğim için onları bırakırken de çok güzel bir duygu yaşadım” dedi.

Göle balık bırakan bir diğer öğrenci Azra Duru Güşüm ise, “Burada göle balık salıyoruz. Laboratuvarlarda yetişmiş, öyle diyorlar. Geldik göletlimize balıklarımızı saldık, eğlendik, güzel oluyor. Yakından ilk defa yavru balık gördüm” diyerek duygularını aktardı.

Eskişehir’de belediye köpekleri av tüfeğiyle vuruluyor iddiası

Şempanze Can, Bengal kaplanı Kartopu’na annelik yapıyor