in

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir?

Rüyada kedi görmek, rüyada yavru kedi görmek, rüyada kedi sevmek, rüyada süt veya su içen kedi görmek… İşte, kedilerle ilgili görülebilecek çeşitli rüyaların anlamları…

Bilinçaltımızın bize oynadığı oyunlar mı yoksa gelecekten aldığımız haberler mi? Kimileri için tamamen mistik bir anlam taşırken, kimileri içinse tamamen somut olan bu rüyaların elbette ucu bucağı yok.

Bu ucu bucağı olmayan alemde bazen kedileri de görürüz. Peki, rüyada kedi görmek ne anlama gelir? Bu sorunun da farklı kültürlerde birçok cevabı var. Rüyada kedi görmek iyi midir yoksa rüyada kedi görmek kötü müdür? Bu soruların tek bir yanıtı yok, işte tüm yanıtlar:

RÜYALARIN ANLAMLARI

Tarih boyunca rüyalara, geçmiş ve gelecek adına büyük anlamlar atfedilmiştir. Farklı kültürler rüyaları farklı şekillerde yorumlamış, kimi geleceğe dair kehanetlerini, kimi geçmişteki yaşantılarını bu rüyalar yoluyla anlatmaya ve anlamaya çalışmıştır. 19. yüzyıldan itibaren ise rüyalar bilimsel anlamda incelenmeye ve açıklanmaya başlanmıştır.

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir sorusunun birden çok cevabı bulunabilir. Bu sorunun en isabetli yanıtını bulmak için rüyayı gören kişinin yaşadığı kültüre ve gördüğü şey ile kurduğu ilişkiye odaklanmak gerekir.

Rüyada kedi görmenin kültürden kültüre, inanışlardan inanışlara değişen anlamları vardır.

Rüyada görülen şeylerin anlamları, farklı kültürlerde farklı şekillerde yorumlansa da genel geçer tabirler de yapılabilir.

RÜYADA KEDİ GÖRMEK

Rüyada kedi görmek rüya tabircileri tarafından refah ve mutluluk getireceği şeklinde yorumlanmaktadır.

 Ancak, bir rüyanın en doğru şekilde yorumlanması rüyanın ait olduğu kültürün ve rüyayı gören bireyin o şeye atfettiği anlamın tam olarak bilinmesi ile yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken, rüyada görülen şeyin, rüyayı gören için tam olarak ne anlam ifade ettiğinin tespit edilmesidir. Bu yüzden rüyada kedi görmek ne anlama gelir sorusunun doğru cevabını bulmak için, kedilerin sembolize ettiği kavramlara göz atmak gerekir.

  • Bağımsızlık, Özgür Ruh

Kediler doğaları gereği bağımsız hayvanlardır. Ne yaparsanız yapın, o bir şeyleri sadece kendisi istediği için yapar. Bir yere ya da bir şeylere ait olmak istemez. Başına buyruk yaşar, acıkınca yemek ister, yemeğini aldıktan sonra çeker gider.

Bu özellikleri ile yorumlandığında rüyada kedi görmek bağlanmaya olan isteksizlik ya da özgürlüğe duyulan özlem gibi yorumlanabilir. Rüyada kedi görmek bu anlamıyla sizin bağımsızlık isteğiniz olabilir.

  • Sevgi, Sıcaklık

Bir kedinin size kendini sevdirmesi kadar yoğun bir sevgi ve sıcaklık isteğine hayatın diğer alanlarında pek rastlamazsınız. Eğer sevilmek istiyorsa, bir kedi dünyanın en talepkar canlısıdır. Bunun da karşılığını size sıcaklığı ile verir.

Rüyada kedi görmek, yoğun sevgi ve sıcaklık ihtiyacınız olduğu anlamına gelebileceği gibi çevrenizde sizden sevgi ve sıcaklık bekleyen birinin varlığını da sembolize ediyor olabilir.

  • Merak

Bir İngiliz atasözü şöyle der: “Merak kediyi öldürdü.” Kediler çok meraklı canlılardır. Öyle ki bazen bu meraklarını gidermeye çalışırken başlarına talihsiz olaylar da gelebilir. Bu özellikleri onların sevimliliklerinin de en önemli taraflarından biridir.

Rüyada kedi görmek, merak edilen bir şeyleri, bir bekleyişi ifade ediyor olabilir.

  • Keyif Düşkünlüğü

Kediler keyiflerine oldukça düşkün canlılardır. Günün herhangi bir zamanında eğer diğer ihtiyaçları karşılanmışsa keyif yapmak onlar için sıradandır. Sokakta en çetin şartlarda bile bir şekilde keyif yapacak bir yer bulurlar. Bu özellikleriyle kıskanılacak derecede mutlu görünürler.

Rüyada kedi görmek, rüyayı gören kişinin keyif düşkünlüğüne ya da keyif yapma ihtiyacına işaret olabilir.

Rüyada yavru kedi görmek, masumiyet duygularıyla ilgili olabilir.

RÜYADA YAVRU KEDİ GÖRMEK

Yavru kediler masum ve savunmasız durumdadırlar. Bu özellikleri sebebiyle rüyada yavru kedi görmek, rüyayı gören kişinin savunma ve masumiyet duyguları ile ilişkili olabilir.

Rüyada yavru kediye sarılmak, masum ve çocuksu benliğinize işarettir. Bu şansınızı denemenin ve yeni yollar aramanın gerektiği anlamına gelebilir. Rüyada yavru kedi görmek bir anlaşmaya ya da yapılacak bir yatırıma da işaret edebilir.

RÜYADA KEDİ DOĞURDUĞUNU GÖRMEK

Rüyada kedi doğurduğunu görmek, yaşantıdaki değişimleri ve beklenmedik gelişmeleri ifade edebilir. Bu tür evlilik, boşanma, iş değişiklikleri, taşınma ya da yeni yolculuklara çıkma anlamına gelebilir.

Ayrıca rüyada kedi doğurmak, yaratıcılık ya da üretkenlik anlamlarına da gelebilir. Rüyada kendisini bir kedinin doğurduğunu görmek ise, yeni başlangıçlara işaret edebilir. 

RÜYADA SÜT VEYA SU İÇEN KEDİ GÖRMEK

Rüyada süt veya su içen kedi görmek, kendi duygularınızın sizi bunalttığı anlamına gelir. Su duyguları sembolize eder ve olumsuz duyguların akışı boğucu olabilir. Ayrıca duygularınızı değiştirmeye, onları zehirlemeye çalışan kişiler olduğu anlamına da gelebilir.

RÜYADA ÖLÜ KEDİ GÖRMEK

Rüyada ölü kedi görmek birçok farklı anlama gelebilir. Örneğin kedi size saldırdığı için öldürdüyseniz, hayatınızdaki bir problemi rahatlıkla çözdüğünüz anlamına gelebilir. Ancak daha önce ölmüş bir kedi gördüyseniz bu özgüven kaybı, bağımsızlık ya da kişisel özgürlüğünüzü kaybetme anlamlarına gelebilir. Kedinin boğulduğunu gördüyseniz bu da hayatınızdaki yüzleşmesi ve başa çıkılması zor çatışmaları işaret ediyor olabilir.

Rüyada kedi saldırısı, insanlara dair korkularınıza işaret ediyor olabilir.

RÜYADA KEDİ SALDIRMASI

Rüyada kedinin size saldırdığını görmek, gündelik hayatınızdaki insanlara dair korkularınıza ve endişelerinize işaret ediyor olabilir. Çoğunlukla özel hayatında sorunlar yaşayan insanlarda görülür. Eğer rüyanızda sizi saldıran kediyi bir şekilde alt ediyorsanız, sorunlarınızı aşmışsınız demektir.

Ancak kedinin sizi alt ettiğini gördüyseniz, korku ve endişe galip gelmiş ve durumla başa çıkamıyorsunuz anlamına gelebilir.  Eğer ev kedinizin sizi ısırdığını gördüyseniz, bu sıkıntılarınızın biteceğine işaret ettiği şeklinde de yorumlanmaktadır.

RÜYADA ETRAFI KEDİLERLE ÇEVRİLİ OLMAK

Rüyada etrafınızın kedilerle çevrili olması, aldatma ve ihanet anlamlarına gelebilir ve genellikle de kötü yorumlanır. Etrafınızdaki insanların size karşı cephe almaya başladığını hissediyor olabilirsiniz.

Etrafınızı çeviren kediler, sosyal yaşantınızda etrafınızda bulunan insanları simgeliyor olabilir. Eğer biri ya da birilerinin saldırısına uğruyorsanız, size karşı bir çatışma içerisine girebileceklerini hissediyor olabilirsiniz.

Rüyada kara kedi görmek, birçok kültürde olumlu anlamlara sahiptir.

RÜYADA KARA KEDİ GÖRMEK

Rüyada kara kedi görmek, birçok kültürde olumlu durumları sembolize eder. Akılcı kararlar almanıza yardımcı olan bir sezgiye sahip olduğunuzu ifade eder.

Rüyada kara kedi görmek, bazen bilinmezlik ve kaygı gibi durumları da sembolize edebilir. Aynı zamanda dengesiz ve korkulu doğanıza da işaret ediyor olabilir.

Eğer sürekli olarak kara kediler görüyorsanız, üstesinden gelmeniz gereken ve açığa çıkmamış ciddi bir sorununuz olabilir ya da sizi strese sokan birilerini temsil ediyor olabilir.

At ve kedi sevgisini sembolize eden sergi açıldı

Zabıtadan hayvanlara temel yiyecek yardımı