in

Akvaryumda tutulan penguenler çocuk kitabına giriyor

Amerika’daki bir akvaryumda tutulan popüler penguen çifti yeni çıkacak çocuk kitabının ana karakterleri olacak.

Güney kaya penguenleri Edward ve Annie

Amerika’nın Chicago şehrindeki bir akvaryumda tutulan popüler çift ”Edward ve Annie” penguenler bir çocuk kitabında yer almak üzere.

Güney kaya penguenleri Edward ve Annie, 2020 yılının bahar aylarında, akvaryumun dış konuklara kapatıldığı COVID-19 pandemisinin zirvesi sırasında süperstar statüsüne yükseldi.

Penguenler akvaryumda insanların olmadığı sırada dolaşmaları için serbest bırakılmıştı. Akvaryumu keşfeden ve suda yaşayan canlıları izleyen penguenlerin saha gezileri videoya kaydedildi.

Reuters’in haberine göre çekilen videoların internette paylaşılması üzerine penguenler internette viral haline geldi. Şimdi ise ünlü ikilinin bu macerasının yer aldığı bir çocuk kitabı çıkacak.

‘EDWARD VE ANNIE: BİR PENGUEN MACERASI’

Önümüzdeki ay raflarda olması planlanan kitabın adının ”Edward ve Annie: Bir Penguen Macerası” olacağı söyleniyor.

Kitabın yazarı, “Bunun bir çocuk kitabı olması aklımda değildi ama bana, aileme ve o kadar çok insana o kadar çok neşe getirdi ki, o zamandan beri bu yönde ilerlediğini düşündüm” dedi.

Penguenler, yeni maceralara atılırken zorlukları ve eğlenceyi vurguladığı için kitabın ana karakterleri olacak.

Pengenlerin bakıcısı, “Kitap, farklı olan yeni şeylerin nasıl biraz korkutucu ama aynı zamanda heyecan verici olabileceğinden bahsediyor. Umarım okuyucularımız bunu ciddiye alabilir ve bu macera duygusundan yararlanabilirler,” dedi.

Kitap 1 Mart’ta satışa çıkacak. Gelirin bir kısmının Akvaryumu’daki penguenlerin ve vahşi doğadaki penguenlerin korunmasına fayda sağlayacağı söyleniyor.

Kocaeli’de imam kertenkeleler için ilan yayınladı

Muhabbet kuşunun rahmine sıkışan yumurta sezaryenle alındı