in

‘Yağmurdan kaçıp dükkanıma geldi, onu rahatsız etmek istemedim’

Kütahya’da etkili olan yağışlar sebebiyle üşüyen köpek işyerine sığındı. İş yeri sahibi, ‘Yağmurdan kaçıp dükkanıma geldi, onu rahatsız etmek istemedim’ dedi.

Kütahya’nın tavşanlı ilçesinde sokakta yaşayan evsiz bir köpek etkili olan yağışlar sebebiyle üşüyerek işyerine sığındı. Bir süre sonra köpeği fark eden işyeri sahibi köpeğin uyuduğunu görünce rahatsız etmek istemedi.

Ulucami Mahallesi Demirciler Sokak üzerindeki ikinci el işyeri sahibi Emin Taktak, “İkinci el eşya işyerim var. Yağmur yağmaya başladığı anda bu sahipsiz canlardan sokak köpeği işyerime geldi ve içeriye yattı. Ben de onu rahatsız etmek istemedim. Allah-ü Teala ne diyor, ‘hayvanlara merhamet ediniz’. Rabbimiz, hayvanlara merhamet etmemizi, korumamızı, sevmemizi emredip, onlara eziyet ve işkence etmekten, haklarını çiğnemekten de şiddetle men etmektedir” dedi.

Vatandaş bilincindeki insan Emin Taktak konuşmasına şu şekilde devam etti: ”Bu sahipsiz köpek gibi 3-4 köpek daha gelir bakarım. Kediler de var onları da beslerim hemen hemen her gün” dedi.

Sevilen esnaf Taktak, sokakta yaşayan evsiz hayvanlara yardım ederek, şefkat gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Yer sincapları, uzay yolculuklarının kaderini belirleyebilir

Kar motoruyla hayvanlara yiyecek dağıttılar