in

Salihli Belediyesi’nden ‘bir kap su, bir kap mama’ çağrısı

Salihli Belediyesi, sıcak havalarda mama bulmakta güçlük çeken sokaktaki hayvanlar için vatandaşlara evlerinin önüne bir kap su ve mama bırakılması çağrısı yaptı.


Manisa’da Salihli Belediyesi, sokaklarda yaşam mücadelesi veren can dostların mama ve su ihtiyaçlarının karşılanması için duyarlı tüm vatandaşlara, “Evimizin önüne bir kap mama ve bir kap su bırakarak hep birlikte can dostlarımıza sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

Salihli’de bu hafta içinde sokakta yaşayan can dostların zehirlenerek öldürülmelerini şiddetle kınadıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Metin Durmaz, sokaktaki hayvanlara yapılan kötü muamelenin hiç bir şart altında kabul edilemeyeceğini söyledi.

HER CANLININ YAŞAMINA SAYGI DUYALIM

Salihli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin 3 veteriner ve 10 personel ile can dostlara 24 saat hizmet verdiğini vurgulayan Başkan Yardımcısı Durmaz, “Belediyemiz tarafından her türlü imkanlara sahip barınağımızda, can dostlarımızın mama ihtiyaçları karşılanarak tüm tedavileri ve bakımları düzenli olarak yapılmaktadır. Veteriner İşleri Müdürü Birol Avcı yönetiminde ekiplerimiz, şehrin değişik noktalarında bulunan yem odaklarına can dostlarımız için düzenli olarak mama ve su dağıtımı yapıyor. Her canlının yaşamına saygı duyalım. Sokak hayvanlarını hep birlikte koruyalım, kollayalım, sahip çıkalım” dedi.

Kabuğu parçalanan kaplumbağa tedavi edildi

2 bin 600 yıllık köpek balığı ve vatoz kemikleri bulundu