in

Öğrenciler harçlıklarıyla mama alarak sokaktaki hayvanlara besleme yaptı

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Yaz Spor Okulu öğrencileri sokaktaki hayvanlar için önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı. Öğrenciler harçlıklarıyla mama alarak can dostlara besleme yaptı.

Manisa Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Yaz Spor Okulunda eğlence ve sporla iç içe bir yaz dönemi geçiren öğrenciler, sokakta yaşayan can dostları unutmadı.

Yaz Spor Okulu eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen farkındalık çalışmasıyla öğrenciler, harçlıklarından topladıkları parayla sevimli dostlar için mama aldı. Yaz Spor Okulları öğrencileri aldıkları mamayı ise arkadaşlarıyla birlikte sevimli dostlar için dağıttı.

Yaz Spor Okulu öğrencilerinin sokaktaki evsiz hayvanlar için gösterdikleri duyarlılıktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Yaz Spor Okulu öğrencilerimiz çok özel bir farkındalık çalışmasını gerçekleştirdi. Biriktirdikleri bayram harçlıklarını hayatı paylaştığımız minik dostlarımızın mama ihtiyacı için kullanan öğrencilerimizin bu duyarlılığı bizleri oldukça mutlu etti. Sokakta yaşan sevimli canlarımızı unutmayarak bu çalışmaya imza atan eğitmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kızıltepe’de ‘Haybulans’ sokakta yaşayan evsiz hayvanların hizmetinde

Kırıkkale’de yaban hayatı böyle görüntülendi