in

Kızıltepe’de ‘Haybulans’ sokakta yaşayan evsiz hayvanların hizmetinde

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay faaliyete geçirilen Hayvan Ambulansı  ‘Haybulans’ sokakta yaşayan evsiz hayvanların imdadına koşmaya devam ediyor.

Mardin Kızıltepe Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, sokaktaki can dostların tedavilerinde ve acil müdahalede kullanılacak Haybulansı geçtiğimiz ay hizmete koymuştu. 

O günden bu yana vatandaşların ihbarı üzerine sokaktaki hayvanların imdadına koşan Haybulans olay yerinde ilk müdahaleleri yaptıktan sonra çaresiz hayvanları hayvan hastanesine yetiştiriyor.

Kızıltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Turgut Özal Mahallesi’nde hasta olan kedinin imdadına koştu. Ekipler, kediyi alarak hayvan hastanesine götürüp tedavi altına aldı.

Sokakta yaşayan evsiz hayvanların imdadına yetiştiklerini ifade eden Kızıltepe Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Çam, vatandaşların yaralı ve hasta hayvanları gördüğü anda  “153” nolu numaradan aramalarını istedi.

Öte yandan bittiğinde 30 bin metrekare alan üzerinde sokaktaki birçok hayvanına hizmet verecek olan Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezinin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

KKTC’de yeşil kaplumbağa ve caretta caretta yavruları denizle buluştu

Öğrenciler harçlıklarıyla mama alarak sokaktaki hayvanlara besleme yaptı