in ,

Türkiye’den Ukrayna’ya mama yardımı gidiyor

Türkiye’den Ukrayna’ya mama yardımı gidiyor. HAÇİKO Derneği, Ukrayna’daki savaş mağduru hayvanlar için mama yardımı göndereceğini açıkladı.

Ukrayna’da Rusya saldırılarından dolayı zor günler yaşanıyor. Bu zor zamanları insanlarla birlikte hayvanlar da paylaşıyor. Türkiye’den Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), Kızılay aracılığıyla Ukrayna’daki savaş mağduru hayvanlara mama yardımı yollayacak.

Ajanimo’ya konuşan HAÇİKO Dernek Başkanı Ömür Gedik, savaş mağduru hayvanlar için hazırladıkları mama yardımlarını Kızılay tırları aracılığıyla Ukrayna’ya ulaştıracaklarını bildirdi.

Rusya’nın Ukrayna üzerindeki saldırıları her geçen gün daha da artıyor. Çatışmalar altında kalan insanlar ve hayvanlar yaşam savaşı veriyor. Ukrayna’daki hayvan barınaklarında mama sıkıntıları yaşanıyor. Rus saldırıları altındaki ülkede hayvanlar için gıda temininde yaşanan aksaklıklardan dolayı barınaklardaki hayvanlar zor günler geçiyor.

Çok zor günler geçiren savaş mağduru hayvanlar için yüzleri gülümsetecek bir haber HAÇİKO Derneği’nden geldi. Dernek Kızılay aracılığıyla, Ukrayna’daki savaştan etkilenen, zor günler geçiren barınaktaki hayvanlar ve ülkeyi terk eden kişilerin geride bırakmak zorunda kaldıkları hayvanlar için mama yardımı yapacağını duyurdu.

HAÇİKO’DAN UKRAYNA’YA MAMA DESTEĞİ

Ömür Gedik Kızılay tırları aracılığıyla, toplanan mamaların Ukrayna’daki savaş mağduru hayvanlara yollanacağını bildirdi:

“Biz HAÇİKO Derneği olarak Ukrayna’da savaş nedeniyle zor günler yaşayana barınak hayvanları ve ülkeyi tek eden kişilerin geride bırakmak zorundaki hayvanlar için buradan KIZILAY aracılığıyla, Kızılay’ın tırlarına teslim etmek üzere bir mama yardımı yapacağız. Bir kısmını dernek bütçemizden kendimiz yapacağız. Diğerini de takipçilerimizden bir çağrı yaparak onlardan gelen mama desteklerini de Ukrayna’daki zor durumdaki savaş mağduru hayvanlara ileteceğiz.

1 HAFTA İÇİNDE MAMALAR YOLA ÇIKACAK

“Biz tabi ki Türkiye’den bir derneğiz ama dünyanın dört bir yanındaki hayvan hakları derneklerinden buraya Ukrayna’daki savaştan etkilenen masum hayvanlara yardım gidiyor. Türkiye’den bu işi üstlenen hayvan hakları derneği de biz HAÇİKO olmak istedik. Ve bu yolda kolları sıvadık kararlar alındı. Mamalarımızın bir kısmı hazır, götürecek Kızılay tırları da hazır. Bir hafta içinde mamalar HAÇİKO tarafından Ukrayna’ya doğru yola çıkmış olacak.”

Şebnem Sönmez’den köpeği Şiva ile ilgili duygusal paylaşım

Karabağlar ‘ölü hayvan yakma ihalesinden’ vazgeçti