in

Karabağlar ‘ölü hayvan yakma ihalesinden’ vazgeçti

Karabağlar Belediyesi ölü hayvanlar için yer bulamadıklarını bu nedenle krematoryum (ölü yakma) ihalesine çıkmıştı. Halk bu ihaleye tepki verdiği için, ihaleden vazgeçildi.

 Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu

İzmir’in Karabağlar Belediyesi, kaza, hastalık veya yaşlılık sebebiyle ölen sokakta yaşayan hayvanlara gömecek yer bulma konusunda sıkıntı yaşayınca ‘ölü yakma fırını’ olarak adlandırılan krematoryum ihalesine çıkmıştı

Karabağlar ilçesinde gömü yeri bulunamaması sebebiyle ‘ölü yakma fırını’ ihalesine çıkan belediye, tepkiler üzerine ihaleyi iptal etti.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, sosyal medya üzerinden “ölü yakma fırını” olarak adlandırılan krematoryum ihalesinin kamuoyunun büyük tepkisinden dolayı vazgeçildiğini açıkladı.

Başkan Selvitopu sosyal medyadan yaptığı açıklamada,” Sokakta yaşayan sahipsiz can dostlarımızın çeşitli nedenlerle yaşamlarını yitirmeleri durumunda ölü bedenlerinin yasa ve yönetmeliklere uygun şekilde, bilimsel yöntemlerle bertarafı için alınması düşünülen krematoryum ünitesiyle ilgili kamuoyunda hassasiyet oluştuğu gözlenmiştir. Bu nedenle ünite alım işleminden vazgeçilmiştir” denildi.

Türkiye’den Ukrayna’ya mama yardımı gidiyor

Bisiklet turunda sokaktaki hayvanları beslediler