in

Tiyatro oyunlarına alınan biletler hayvanlara mama olacak

Sezonun en çok ses getiren oyunlarından olan “Amadeus” ve “Timsah Ateşi” oyunlarına alınan her bilet, ‘sokakta yaşayan evsiz hayvanlar’ için mamaya dönüşüyor.

‘Amadeus’ tiyatro oyunu başrol oyuncuları Okan Bayülgen ve Selçuk Yöntem.

Sanat dünyasında, sokakta yaşayan evsiz hayvanlarla ortak bir yaşamı paylaştığımız ve bu hayvanların ihtiyaçlarına sürdürülebilir bir destek sağlamak adına farkındalık yaratacak bir iş bilirliği adımı atıldı.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment yapımcılığını üstlendiği sezonun en iddialı iki tiyatro oyunu olan ‘Amadeus’ ve ‘Timsah Ateşi’ ile Patilerle Yaşam Derneği, sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için örnek olacak bir projeye adım attı.

Proje kapsamında, dünya müzik tarihine yön veren deha Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alan; başrollerini usta oyuncu Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı ‘Amadeus’; ve zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikayesini konu alan; başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in paylaştığı ‘Timsah Ateşi oyunlarına alınan her bilet, Patilerle Yaşam Derneği aracılığıyla sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için mamaya dönüşüyor.

‘Amadeus’ ve ‘Timsah Ateşi’ oyunlarına alınan her bilet, sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için mamaya dönüşüyor

SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ, HEPİMİZE İYİ GELECEK!

Sokakta yaşayan evsiz hayvanların sağlık, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını gidermeye yönelik faaliyetler düzenleyen ve korunmalarına yönelik kamuoyu bilinci oluşturmayı hedefleyen Patilerle Yaşam Derneği, kurulduğu günden bu yana daima sanatın iyileştirici gücünün hepimize iyi geleceğini savunuyor.

Bu kapsamda Patilerle Yaşam Derneği’nin sanatın ve tiyatro severlerin sokakta yaşayan evsiz hayvanlara yönelik hassasiyetinin, kamuoyu bilinci oluşturmaya aracı olacağı düşüncesine destek veren, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment yapımcılığını üstlendiği sezonun en iddialı iki oyunu; ‘Amadeus’ ve ‘Timsah Ateşi’ oyunlarıyla atılan ortak adımla, oyunlara alınan her biletin gelirinden ayrılan payla, ‘Payader’ aracılığıyla sokakta yaşayan evsiz hayvanlara mama desteği sağlanacak.

‘Timsah Ateşi‘ tiyatro oyunu başrol oyuncuları, Hazar Ergüçlü ve Funda Eryiğit.

ORTAK BİR YAŞAMI PAYLAŞIYORUZ!

Ajanimo’ya konuşan Patilerle Yaşam Derneği Kurucu Başkanı Ersin Çetinel, projenin sokakta yaşayan evsiz hayvanların görülmesi ve ortak bir yaşamı paylaştığımızın fark edilmesi açısından önemli bir adım olduğunu ifade etti:

Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın yapımcılığını üstlendiği, “Amadeus” ve “Timsah Ateşi” oyunları ile olan işbirliğimiz de bu kapsamda hayata geçirdiğimiz yeni bir projemiz. İşbirliğimizi; sokak canlarının görülmesi ve yaşamı paylaştığımızın fark edilmesi açısından önemsiyor ve bu canların ihtiyaçlarına sürdürülebilir bir destek sağlamak adına çok değerli buluyoruz. SAKM ve Piu Entertainment yöneticileri, profesyonel iş hayatlarımızda yıllardır çeşitli projelerde birlikte çalıştığımız, gönül birlikteliği yaptığımız değerli dostlarımız…

Sanatın iyileştirici gücünü bir aracı olarak gören Çetinel şunları ekledi:

Derneğimiz kurulduğu günden bu yana sohbetlerimizde hep; iyileştirici gücü olduğuna inandığımız sanatın ve tiyatro severlerin sokak hayvanlarına yönelik hassasiyetinin, kamuoyu bilinci oluşturmaya aracı olacağını konuşuyorduk. İşbirliğimiz bu sohbetlerin doğal akışında gerçekleşti. Bu vesileyle, bizimle birlikte yürümeye karar verdikleri için kendilerine bir kez daha teşekkür ederim.

Ajanimo ailesi olarak, sokakta yaşayan tüm patili dostlarımız için farkındalık yaratacağına inandığımız bu projeyi gönülden tebrik ediyor, yaşam hakkına saygı duyan örnek projelerin çoğalarak artmasını diliyoruz.

14 Şubat Evcil Hayvan Hırsızlığı Farkındalık Günü… Köpeğinizi nasıl güvende tutabilirsiniz?

‘Dermanbaba’ evsiz hayvanlar için dernek kurdu