in

‘Dermanbaba’ evsiz hayvanlar için dernek kurdu

“Dermanbaba” lakaplı yaşam hakkına saygılı Yılmaz Acu, sokaktaki evsiz hayvanlar için, ‘Herkes hayvan sevmelidir’ sloganıyla hareket ederek Diyarbakır Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği’ni kurdu

Diyarbakır’da yaptığı yardımlarla tanınan “Dermanbaba” lakaplı yaşam hakkına saygılı Yılmaz Acu, sokaktaki evsiz hayvanlar için dernek kurdu.

Kentin birçok noktasında bulunan fakir ve yardıma muhtaç ailelerin yanı sıra sokaktaki hayvanları da unutmayarak sokak sokak dolaşıp onlara yiyecek veren Yılmaz Acu, bu yardımlarını ileri bir seviyeye getirerek hayvanları koruyup yaşatmak için Diyarbakır Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği‘ni kurdu.

‘Herkes hayvan sevmelidir’ sloganıyla hareket eden Diyarbakır Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği’ni yedi kişilik yönetim kurulu oluşturarak kurduklarını belirten Dernek Başkanı Yılmaz Acu, derneği kurduğuna nasıl karar verdiğini anlattı:

“Zorlu pandemi sürecinden bu yana sokak hayvanlarının dışarıda aç ve perişan olduklarına şahit oldum. Bu durum beni oldukça etkiledi. Ben de esnaflardan topladığım atık yemekleri sokak sokak dolaşıp sokaklarda yaşayan hayvanları beslemeye başladım. Motosikletimle gittiğim lokantalardan aldığım arta kalan yemekler olsun, hayırseverlerden aldığım hayvan yemleri olsun, kentte olsun, ilçelerde olsun her yeri dolaşarak sokak hayvanlarını besliyorum. Bu şekilde çıktığımız yolculukta bir de dernek kurarak sokak hayvanlarına destek olmak istediğimiz için Diyarbakır Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği’ni kurmaya karar verdim”

Tiyatro oyunlarına alınan biletler hayvanlara mama olacak

Yaramaz tosun, çatıya çıkmak için engel tanımıyor