in

Rüyada görülen hayvanların anlamları

Rüyalarımızda gördüğümüz hayvanların hepsinin bir anlamı ve mesajı vardır. İşte rüyada görülen hayvanlar ve anlamları…

Rüyalarımızda gördüğümüz hayvanların hepsinin bir anlamı ve mesajı vardır.

Hepimiz hemen her gün rüyalar görürüz, kimi zaman gördüğümüz rüyaları hatırlar kimi zaman ise hatırlamayız. Hatırladığımız rüyalarda birden fazla simge, durum, canlı görülebiliriz.

Bunların hepsi özel anlamlar taşır, kişiye mesajlar verir. Gördüğümüz şeylerin anlamını bilirsek mesajları da almamız o kadar kolay olur.

İşte rüyada görülen hayvanlar ve anlamları:

Kedi

Rüyada kedi görmek, rüyayı gören kişinin çocuk sahibi olacağına bir işaret olabilir. Rüyayı gören kişi kadınsa eşinden dolayı biraz sıkıntı çekebilir, çevresinde düşmanları olabilir. Rüyada kedi görmek, laubali ve etrafındaki insanları kandıran, samimiyetsiz, iki yüzlü erkek olarak da yorumlanır.

Kedi dişi ise kötü karakteri olan bir kadın olarak yorumlanır, aynı zamanda haneye bereket getireceği de söylenir. Yavru ise kişinin kendisiyle barışık bir birey olduğu anlamına gelir. Siyah kedi görmek kişinin kalbinde rahatsız edici bir sıkıntı olacağına, devamlı huzursuzluk içinde olacağına işaret eder.

Köpek

Rüyada köpek görmek, düşman edinmek anlamına gelir. Ancak bazı durumlarda da iş hayatında başarıya işaret eder.  Belirsiz şekilde görünen köpek yakın çevreden birinin düşman olabileceğine işaretken direkt kendini gösteren köpek yakın zamanda düşman edinileceğine işarettir. 

Eğer köpek sizi ısırıyorsa, bir yakınınızın sizi zor duruma düşürebileceğine yorulur. Bir köpekten kaçıyorsanız bu da iş hayatında rekabet içerisinde olabileceğiniz anlamına gelir. Köpeği seviyorsanız, bereket ve başarının sizi bulacağı, iyiliğinizi düşünen dostlarınızın olduğu anlamına gelir.

Tavşan

Rüyada tavşan görmek, hayatta başarı elde edileceği anlamına gelir. Sınav, iş, ticari anlaşmalar gibi durumlar için geçerli olabilir. Aynı zamanda güzel bir kadına bir kısmet anlamına da gelir. Tavşan gören kişi düzenbaz, hilekar insanlardan da uzak olan bir kişidir.

Doğurganlığa ve cinselliğe de işaret eder. Yavru tavşan görmek Kişinin elinin açık olması, insanlara yardım etmeyi sevmesi anlamına gelir. Tavşan yakalamak ise masum bir kişiye zarar vermek veya vermek üzere olunduğuna işaret edebilir.

Tavuk

Rüyada tavuk görmek kişinin hayatının mutlu ve güzel geçeceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi bekarsa yakın zamanda evlenebileceği anlamına gelir. Aile hayatının düzene gireceğine, iş hayatında başarılı olunacağına yorulur.

Rüyada tavuk görmek aynı zamanda mantıksızca hareket eden ve mantıksızca konuşan bir kadına da işaret edilir.

Fare

Rüyada fare görmek, farelerin yiyeceğin bol olduğu yerlerde bulunduklarından dolayı rızkın devamlılığı anlamına gelir. Fare bazen de kötü yollara düşmüş kişi anlamına da gelebilir.

Rüyada görülen fare beyaz ise, rüyayı gören kişinin ömrünün uzun olacağına işaret eder. Dost ve arkadaş seçiminde de daha dikkatli olunması gerektiği konusunda bir uyarıdır.

Kaplumbağa

Rüyada kaplumbağa gören kişi sanatkar ve bilgili kişi olarak yorumlanır. Rüyada kaplumbağa gören kişi kolay zengin olur, mal mülk elde eder. Kaplumbağa, güzel kokular sürüp, süslenip bezenen, boy, endam ve güzelliğiyle övünen, bakımlı bir kadın olarak tabir edilir.

İyi niyetli dost, hakim, savcı, zengin ve nüfuslu dost gibi anlamları da vardır. Genel anlamda iyi ve hayırlı bir rüya olarak görülür.

Fil

Rüyada fil görmek yaşanacak değişimin kişinin kendi iradesinde veya irade dışında olabileceğini işaret ederler. Ortaya çıkan sonuç olumlu bile olsa kişinin iradesi dışında olacaktır. Kuvvetli olmak, kişinin sorunlarından kuvvetle kurtulabileceği anlamına da gelir. Hatta kişi başkasının sorunlarına bile yardım edebilecek kudrete sahiptir.

Özgürlük, sorunların bitmesi, huzurun ve sevginin başlangıcı, bolluk bereket, kısmet kapılarının açılması, sırların açığa çıkması gibi yorumları da vardır.

Kurt

Rüyada görülen kurt, gücü, asaleti ve cesareti temsil eder. Bu, rüya sahibinin çevresine hissettirdiği itibarı anlatır. Kurt gören kişi özellikle iş yaşamında saygınlık elde edeceği ve kudretli bir iş hayatına sahip olacağı şeklinde yorumlanır.

Aynı zamanda kurt görmek, kötü huylu ve ahlakı bozuk insanlarla arkadaşlık kurulduğu için kişinin zarar görebileceği, bundan dolayı da dostları seçerken iyi ahlaklı enerjik ve çalışkan kişilerle arkadaş olunması gerekiği manasına gelir.

Ördek

Rüyada ördek gören kişi kadınsa, karşısına zengin ve varlıklı bir erkek çıkacağına, eğer erkekse zengin ve güzel bir kadının varlığına işarettir. Genel olarak rüya sahibinin varlıklı birileriyle tanışacağı ve bu tanışmanın da sosyal ortamlarda olacağı anlamına gelir.

Rüyada görülen ördek siyah ise rüyayı gören kişinin mal ve mülk kaybı yaşayabileceği ve kişinin hakkında kötü düşünen insanlar olduğuna yorulur. Beyaz ise hayırlı, namuslu, varlıklı kişilerle tanışılacağı anlamına gelir. Genel olarak olumlu bir rüyadır.

Kelebek

Rüyada kelebek görmek, sevgiyi, gerçek aşkı, huzuru, refahı temsil eder. Rüyada kelebek gören kişinin kısmeti hep açık olacaktır. Kelebek, şansı, sevgiyi ve başarıyı da beraberinde getirir.

Aynı zamanda kelebek, kötü konuşan birinin varlığı, barış ve kardeşlik gibi anlamlara da gelir. Uzak yerlerde yaşayan sevdiklerinizden güzel haberler alınacağına da işaret eder. Rüya sahibinin çok ince ruhlu ve düşünceli bir insan olduğuna da yorulur.

Ebru Polat, barınaktan mağdur köpeği evlat edindi

Yıldız Tilbe köpeklere nefret saçtı: Hepsi gebersin