in ,

Kütahya Büyükşehir Belediyesinden online hayvan evlat edinme sistemi

Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Sokak Hayvanları Bakımevi, yeni bir online hayvan evlat edinme sistemi geliştirerek, hayvanların yuvalarını bulmalarına imkân sağlıyor.

Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Sokak Hayvanları Bakımevi, ‘Online Hayvan Sahiplendirme’ sistemiyle hayvanlara yeni yuvalarını bulmaları için imkân tanıyor.

Bölgenin en iyi barınakları arasında yer alan Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanları Bakımevi ‘Keşke Bir Yuvam Olsa’ mottosu ile barınaktaki hayvanları evlat edindirerek, sıcak bir yuvaya sahip olmalarını sağlıyor.

Kütahya Belediyesine ait resmi internet sitesi www.kutahya.bel.tr adresinden ‘Sokak hayvanları’ sekmesinde Sokak Hayvanları Bakımevi ile ilgili bilgiler alınabiliyor.

Ayrıca Sokak Hayvanları sekmesine tıklandığında ‘Hayvan Sahiplendirme’ butonuna tıklayınca, hangi hayvanı evlat edinebileceğiniz ya da evlat edinilmiş hayvanlar erkana geliyor.

Evlat edinilecek kedi, köpek ya da diğer hayvanların kulak küpe numarası, yaşı ve cinsi gibi bilgilere erişebilen vatandaşlar, Sokak Hayvanları Bakımevi ile iletişime geçmelerinin yeterli olabileceği belirtildi.

Beykoz’da köpeklere havalı tüfekle saldırdılar

Hayvanlarının ölmemesi için açlık grevine girdi