in

İzmit’te köpeği göz göre göre ezdi

Kimliği tespit edilemeyen sürücü evsiz köpeği ezip kaçtıKöpek iki kez ameliyat oldu.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde sokakta yaşayan evsiz köpek, sürücüsü öğrenilemeyen cip tarafından ezildi. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, şüphelinin köpeği gördüğü halde hızını kesmediği, göz göre göre çarptığı anlar yer aldı.

Olay, 14 Ocak Cuma günü saat 17.00 sıralarında Kocaeli’nin İzmit ilçesi Tüysüzler Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, lüks cipi ile seyir halinde olan kimliği tespit edilemeyen şüpheli, sokak ortasında gördüğü köpeği ezdi. Evsiz köpeğin ezildiği anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde, cipin hızla geldiği, sürücünün önünde sokakta yaşayan evsiz köpek olmasına rağmen hızını kesmeden göz göre göre köpeği ezdiği anlar yer aldı. Köpeği ezip yoluna devam eden şüpheli ise kayıplara karıştı.

Köpeğin ezildiğini gören çevredeki vatandaşlar ise hemen yanına koştu. Köpek, bölgedeki yaşam hakkına saygılı vatandaşların yardımıyla veterinere götürüldü. Tedavi altına alınan köpeğin iki kez ameliyat olduğu öğrenildi.

YAKALANDI

Köpeğin ezildiğini gören çevredeki vatandaşlar ise hemen yanına koştu. Köpek, bölgedeki duyarlı vatandaşların yardımıyla veterinere götürüldü. Tedavi altına alınan köpeğin iki kez ameliyat olduğu öğrenildi. Olay anına ait güvenlik kamera görüntülerinin paylaşılmasıyla binlerce sosyal medya kullanıcısı şüpheliye tepki gösterdi, cezalandırılmasını istedi. Öte yandan, köpeğin araçla ezilmesine sebep olan A.K.’nin ise polis ekipleri tarafından yakalandığı, hakkında “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa Muhalefetten” işlem başlatıldığı öğrenildi.

‘YAZIKLAR OLSUN’

Olayı duyunca çok üzüldüğünü söyleyen site sakinlerinden doktor Murat Toptaş, “Bu semtte komşularla beraber bir çok sokak köpeği bakıyoruz. Az önce videoyu izledim kahroldum gerçekten berbat bir durum. Yani köpeği gördüğü halde arabayı kenara çekip durması gereken yerde köpeğin üstüne sürüyor. Canilikten başka bir şey değil bu, yazıklar olsun hiçbir şey diyemiyorum. Birde bırakıp gitmiş. Öğrendiğim kadarıyla köpeğin iki ayağı kırıkmış, şu an sağlık ve bakım hizmetleri yapılıyor. Geçende yine böyle bir olay oldu. Sağ olsun komşumuz ilgilendi. Köpeğin göğüs tarafında bir yırtılma vardı, bütün yardımlarını yaptılar. Dediğim gibi burada köpeklere herkes yardımcı oluyor. Videoyu izledim gerçekten kahroldum. Canilikten başka bir şey değil bu yazıklar olsun hiçbir şey diyemiyorum. Hayvan haklarına da yeterince önem verilmediğini düşünüyorum. Köpeğe bunu yapan kişinin mutlaka cezalandırılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Sivas’ta kangal köpeği tüfekle öldürüldü… Vahşet yargıya taşındı

Türkiye’nin dört bir yanından köpeklere şiddet haberleri geliyor