in

Türkiye’nin dört bir yanından köpeklere şiddet haberleri geliyor

Türkiye’nin farklı şehirlerinden, yalnızca 24 saatte peş peşe köpeklere şiddet haberleri geldi. Şiddete maruz kalan hayvanlarını kimileri yaşamını yitirdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aralık ayında yaptığı açıklamalardan sonra sokakta yaşayan köpekler ülke gündeminden düşmüyor.

AK Partili belediyeler köpekleri toplamak için harekete geçti. Binlerce köpek barınaklara kapatıldı.

Sokaktaki köpeklerin medya ve siyasiler tarafından hedef gösterilmesi; köpeklere karşı olan şiddeti de tırmandırdı. Türkiye’nin farklı yerlerinden, yalnızca son 24 saatte 3 farklı köpeğe şiddet haberi geldi.

ISPARTA’DA ZEHİRLENME VAKASI

Isparta’ya bağlı Sav Kasabası’nda 2 köpeğin cansız bedeni bulundu. Bir vatandaş, evine gitmek üzereyken gördüğü köpeklerin ağızlarında köpük olduğunu gördü. Köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi.

Yaşar Gök adlı vatandaş bu duruma sessiz kalamayarak köpeklerin zehirlendiğini  duyurmaya çalıştı.

Gök’ün ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. HAYDİ ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

SİVAS’TA KANGAL KÖPEĞİ TÜFEKLE ÖLDÜRÜLDÜ

Sivas’ta Çakır isimli kangal köpeği, insanlar tarafından önce dövüldü, ardından tüfekle ateş edilerek öldürüldü.

Sivas’ta yaşanan vahşet yargıya taşındı. Köpeğin insanı, kangalı öldürenleri tanıdığını ve aralarında husumet olduğunu söyledi.

İddiaya göre, köyde yaşayanlardan Mikail Aktaş’ın kangal ırkı ‘Çakır’ isimli köpeği evin önünde oynuyordu. Bu sırada bir tüfek sesi gelince köpek o tarafa doğru gitti. Aktaş, köpeğinin peşinden gittiği sırada 5 kişilik bir ekip görüp yanlarına ulaştı ve köpeğinin nerede olduğunu sordu.

Şahıslar Mikail Aktaş’a ‘köpeğini vurduk, derenin içinde’ deyince Aktaş’ın dünyası başına yıkıldı. Dereye giden Aktaş, köpeğini kanlar içerisinde boğazından tüfekle vurulmuş ölü halde buldu.

Mikail Aktaş, çocuğum gibi seviyordum dediği Çakır’ın önce dövüldüğünü sonra da öldürüldüğünü söyledi. Aktaş’ın durumu jandarma ekiplerine bildirmesinin ardından ekipler olay yerine gelerek tutanak tuttu. İddiaya göre, genç adam köpeğini husumetli oldukları C.Ç. ve S.A.’ın öldürdüğünü söyledi.

İZMİT’TE CİP DEHŞETİ

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, lüks cipi ile seyir halinde olan kimliği tespit edilemeyen şüpheli, sokak ortasında gördüğü köpeği ezdi. Sokak köpeğinin ezildiği anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde, cipin hızla geldiği, sürücünün önünde sokak köpeği olmasına rağmen hızını kesmeden göz göre göre köpeği ezdiği anlar yer aldı. Sokak köpeğini ezip yoluna devam eden şüpheli ise kayıplara karıştı.
Köpeğin ezildiğini gören çevredeki vatandaşlar ise hemen yanına koştu. 

Yaralı köpek, bölgedeki duyarlı vatandaşların yardımıyla veterinere götürüldü. Tedavi altına alınan köpeğin iki kez ameliyat olduğu öğrenildi.

İzmit’te köpeği göz göre göre ezdi

Minik ressam, sergisinin gelirleriyle sokaktaki hayvanlara mama alacak