in

Hatay’da ‘insan saldırısı:’ komşusunun kızını ve köpeği darp etti

Hatay’da bir kişi sokakta yaşayan hayvanları besleyen komşusunun kızına ve köpeğine ağaç dalıyla saldırdı. Saldırgan gözaltına alındı

Tuğba Gökyiğit

Olay Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşandı. Bir kişi, sokakta yaşayan evsiz hayvanları besleyen komşusunun kızına ve köpeğine ağaç dalıyla saldırdı. Genç kızın şikayeti üzerine saldırgan gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Akçay Mahallesi’nde yaşanan olayda annesi ile birlikte bölgedeki köpek ve kedileri düzenli olarak besleyen Tuğba Gökyiğit, komşusu B.D.’nin saldırısına uğradı. Saldırgan, Tuğba Gökyiğit’in beslediği evsiz köpeğin çocuğuna saldırdığını iddia ederek eline aldığı bir ağacın dal parçası ile köpeğe ve Gökyiğit’e vurdu.

Olay sonrası Tuğba Gökyiğit hastaneden darp raporu alarak jandarmaya şikayette bulundu.

Gözaltına alınan saldırgan karakola götürülürken, Gökyiğit olayla ilgili yaptığı açıklamada can güvenliğinin olmadığını ve uzaklaştırma istediklerini söyledi.

Gökyiğit, yaşam hakkına saygı duyan bir birey olarak sokakta yaşayan evsiz  hayvanları beslediğini belirterek, “Dün akşam saatlerinde de besleme yaptığım sırada komşumuz B.D. ağaç dalıyla köpeğime ve bana saldırdı. Olayda hiçbir şekilde saldırgan bir köpek ve çocuk yok. Ben bunların hepsini kayıt altına aldım. Benim ve hayvanlarımın can güvenliği yok, uzaklaştırma istiyorum” şeklinde konuştu.

Saldırganın eşi (çocuğuna sarılan) Özlem D. ve komşuları

‘YAPTIĞINDA KÖTÜ BİR DAVRANIŞ YOK’

Gözaltına alınan B.D.’nin eşi Özlem D. ise köpeğin akşam oğluna saldırdığını iddia ederek “Eşim eline ağaç dalı alarak koşarak geldi. Bizi kurtarmak için geldi tabi ki çocuğumu ve beni koruyacaktı. Bizi savunmak için geldi, yaptığında kötü bir davranış yok” dedi.

Köpekler havladı; yavru ayılar donmaktan kurtarıldı

Denizli’de nadir rastlanan olay: 5 ayaklı kuzu doğdu