in ,

Günlerce mahsur kaldığı iskeleden kurtuldu… Yeni yuvasına kavuştu

İskelenin sütunlarında mahsur kalan kedi, dört günün ardından kurtarıldı. ‘Garip’ ismi  verilen kedi, bölgedeki bir aile tarafından sahiplenildi.

Günlerce iskelede mahsur kalan kedi kurtarıldı

İskelenin sütunlarında mahsur kalan kedi, dört günün ardından buradan kurtarıldı. ‘Garip’ ismi  verilen kedi, bölgedeki bir aile tarafından sahiplenildi.


Tekirdağ’daki olay Şarköy ilçesinde bulunan iskelede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bölgede sürekli kedi sesi duyanlar, bir türlü söz konusu kedi sesinin nereden geldiğini fark edemedi. Bölgede detaylı arama yapıldı, fakat kedi kurtarılamadı.

Daha sonra bölgeye gelen itfaiye ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin kurtarma operasyonu ile söz konusu kedi için Sahil Güvenlik Botu denizden iskeleye ulaşmaya çalıştı. Çevredeki vatandaşlardan Süleyman Demirel ve Ahmet Demirel’inde kürekli fiber tekne ile kediyi kurtarma operasyonuna katıldı.
Tüm ekiplerin seferber olması sonucu 4 gündür mahsur kaldığı iddia edilen kedi olduğu yerden kurtarıldı. Demirel ailesi kediyi sahiplenerek, eve götürdükleri kedini karnını doyurmaya çalıştı. ‘Garip’ ismi verilen kedi 4 günlük acılarından sonra mutlu bir yuvaya kavuşmuş oldu.

Serumla beslenen Mimti tedavi bekliyor

Eşleşme dönemindeki domuzu öldürdüler… Poz vermeyi de ihmal etmediler