in ,

Serumla beslenen Mimti tedavi bekliyor

Gördüğü şiddet nedeniyle serumla beslenen Mimti, tedavi imkânına kavuşmayı bekliyor.

Ankara’nın Mamak ilçesinde yaşayan 6 aylık kedi, sokakta gördüğü şiddet nedeniyle travma geçirdi.Derya Ülger, şiddet nedeniyle bir gözünü kaybeden ‘Mimti’ isimli 6 aylık kediyi sahiplendi. Mimti’nin her türlü ihtiyacını karşılayan Ülgen, zor durumda olan Mimti için yardım bekliyor. Mimti’yi veterinere götürdüğünde karnında kitle olduğunu ve bu kitlenin ameliyat ile alınması gerektiğini öğrenen Ülgen, maddi durumu ameliyatı karşılayamadı.

6 aylık Mimti

Hayvanlar için sosyal güvence olmadığından ve sokakta yaşayan evsiz hayvanların bakımını yapan pek çok belediye veteriner işlerinde de hayvan sağlığı için gerekli olan cihazlar ile ilaçlar bulunmadığından, hayvanların tedavisinde yaşanıyor. Özel veteriner kliniklerinde mümkün olan tedavilerde ekonomik nedenlerle gerçekleştirilemeyebiliyor.

Minti’nin duygusal insanı Derya Ülger bu sıkıntıları yaşıyor. 6 gündür hiçbir şekilde yemek yiyemeyen Mimti’nin serumla beslendiğini söyleyen Ülger şunları aktardı: “Midesinde bir sorun var. Midesi mi döndü, kitle mi var bunu bilemiyoruz. Bununla alakalı bir endoskopi yapılması gerekiyor. Endoskopiyi yaptıracak maddi güce sahip değilim ben. Bununla alakalı birçok yeri aradım ama hepsinin gözünü para hırsı bürümüş, bu canlar kimsenin umurunda bile değil. Yalvardım, ‘bana senet imzalatın, telefonumu bırakayım, kimliğimi bırakayım’ dedim. ‘Annem emekli maaşını aldığında gelip verelim’ dedim, hiçbiri kabul etmedi. Telefonlar suratıma kapatıldı. Altı gündür hiçbir şey yemiyor. Sürekli halsiz, uyku halinde, hareket edemiyor. Bunun sebebi ise midesinde bulunan kitle.”

‘PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ’

Midesinde bir sorun var. Midesi mi döndü, kitle mi var bunu bilemiyoruz. Bununla alakalı bir endoskopi yapılması gerekiyor. Endoskopiyi yaptıracak maddi güce sahip değilim ben. Bununla alakalı birçok yeri aradım ama hepsinin gözünü para hırsı bürümüş, bu canlar kimsenin umurunda bile değil. Yalvardım, ‘bana senet imzalatın, telefonumu bırakayım, kimliğimi bırakayım’ dedim. ‘Annem emekli maaşını aldığında gelip verelim’ dedim, hiçbiri kabul etmedi. Telefonlar suratıma kapatıldı. Altı gündür hiçbir şey yemiyor. Sürekli halsiz, uyku halinde, hareket edemiyor.”

Misina kancaları kaza takıldı

Günlerce mahsur kaldığı iskeleden kurtuldu… Yeni yuvasına kavuştu