in

Görüldüğünde yaşama sevinci veren hayvanlar

Enerjimiz düşükken ya da sıkıcı bir günde bile olsa gördüğünüz anda sizi mutlu edip, yüzünüzde gülümse oluşturacak hayvanlar vardır. İşte görüldüğünde yaşama sevinci veren hayvanlar

İş stresi, ülke problemleri, kişisel sorunlar derken hayat enerjimiz tükenebiliyor.

Neyse ki gördüğünüz anda yüzünüzde gülümseme oluşturacak hatta yaşam enerjinizi yükseltecek hayvanlar var… Onların yalnızca fotoğrafını görmek bile mutlu ediyor. Mesela yunuslar, pandalar, sincaplar ve dahası…

İŞTE YAŞAMA SEVİNCİ VEREN HAYVANLAR

TEMBEL HAYVAN

Tembel hayvanlar, 24 saatin yaklaşık 18 saatini uyuyarak geçirirler. Uyanık oldukları anda ise çok hareket etmezler. Bulundukları yerde saatler geçirirler. Adını tembellikleri ile alan bu hayvanlar, miskin duruşları ile dikkat çekerler.

Rahat görüntüleri insanlara da rahatlık verir. Genellikle gülümsedikleri için huzurlu bir görünümleri vardır. Buz devri film serisinin sevilen karakteri Sid’de tembel hayvandır. Bazı insanların tembel hayvanların sevme nedeni Sid karakteri oluyor.

YUNUS

Yunuslar da yine güler yüzleri ile insanlara mutluluk veriyorlar. Yunusların hayvanlar âleminin en zeki canlılarından olduğu kabul edilir. Arkadaş canlısı olmaları ile oyuncu tavırları, onları insanların gözünde popüler bir yere koyar. Bu nedenle insanlarla ilişkileri de iyidir.

KEDİ VE YAVRUSU

Kedi yavrusunun minikliği insanlara çok sevimli gelmektedir. Kedi yavrusu dedik ama insanlar genellikle her hayvanın yavrusunu sevimli bulmaktadır.

Yavru ve anne arasındaki ilişki dışarıdan hassas ve sıcak bir görüntü oluşturur. Bu da insanların yüreğine dokunur, anne yavru ilişkisi hemen hemen her insanın yüreğini yumuşatıp, yüzünde tebessüm oluşturur.

MİRKET

Mirketler, koloni halinde yaşarlar. Kolonide yaklaşık 20 mirket bulunur. İki ayak üzerinde durarak etrafı seyrederler. Bu da onlara sevimli bir görünüm sağlar. Gözlerinin yapısı ve iriliği nedeniyle de bakışları masum olarak görünür.

Genellikle gülümser bir yüz ifadeleri bulunur. Bu da insanları mutlu ediyor. Mirketler, kolonisine ve koloni içindeki ailelerine çok bağlılardır. Bu nedenle mirketler, eğer sevdiğini başka bir koloniden biriyle birlikte olduğunu görürse üzüntüden ölebilirler.

PANDA

Pandaların miskin görünümleri insanlar arasında oldukça sevimli bulunur. Oturuşları, insan oturuşuna benzetilir. Bazı miskin halleri komik hallerine yol açar.

Yorgun halleri, sevimli oturuşları, bambu kemirmeleri, miskin bakışları insanların pandaları sevmesine yeter de artar.

MAYMUN

İnsanlara benzemesiyle komik anlar yaratan maymunlar insanlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Olay karşında insanı tepki vermeleri sevimli ve komik bulunmaktadır.

İnternet dünyasında da komik maymun videoları oldukça çok izlenmekte ve aranmaktadır. Şüphesiz ki çoğu insanın en çok güldüğü hayvan maymundur.

SİNCAP

Şaşkın bakışları, diğer hayvanlara göre insanlara daha yakın olmaları insanlar tarafından sevilmelerine neden oluyor. İnsanlar, sincapların fındıklarını saklarken, yerken görmeyi çok seviyorlar.

Yine tembel hayvanda olduğu gibi Buz devri başta olmak üzere çoğu animasyonda karşımıza sincap karakterleri çıkmaktadır. Bütün animasyon sincaplar da kendi halinde, sevimli, minik olarak gösterilir. Gerçek yaşamda da bu şekilde olan sincaplar görünümleri ile sevimli bulunmaktadır.

Sincaplar, havadan düşerken tıpkı bir süper kahraman gibi düşerler;

Umutlandıran gelişme: Bir solucan türünün plastik yiyebildiği keşfedildi

Bir kedinin kaç yaşında olduğunu nasıl anlarız?