in

Google Haritalar’da, sokakta yürüyen ‘altı bacaklı köpeği’ gören kullanıcılar şaşkına döndü

Bir Google Haritalar gezinen bir sosyal medya kullanıcısı, duygusal insanlarıyla birlikte caddede yürüyen ‘altı bacaklı köpeği’ görünce şaşkına döndü. Kafası karışan bir sosyal medya kullanıcısı, “Altı bacaklı bir köpek buldum ve çok komik” dedi.

Köpeğin altı bacağı var gibi görünüyor – ama bu sadece bir Google Haritalar’ın Street View kamera çekim hatası (
Resim: Google Haritalar)

Google Haritalar’ı kullanırken, genellikle yol tariflerine bakımış ya da herkes gibi kendi evinizi bulmaya çalışmışsınızdır.

Ancak yanıtladığından daha fazla soru ortaya çıkaran herhangi bir şeyle karşılaşmayı asla beklemezsiniz. Fakat bir sosyal medya kullanıcısının Google Haritalar’da gezinirken karşılaştığı fotoğraf sosyal medya da viral oldu.

Amerika’nın California eyaletinin San Jose şehrinde, duygusal insanlarıyla birlikte sokakta yürüyen ‘altı bacaklı’ bir köpek gören Google Haritalar kullanıcıları şaşkına döndü.

Los Paseos Park’ın dışındaki bir çekimde, köpeğin altı bacağı ve iki karnı olduğu görülüyor, bu da ortalama bir köpeğin iki katından daha uzunmuş gibi görünmesini sağlıyor.

Google Haritaları incelerken bu görüntüyle kafası karışan bir sosyal medya kullanıcısı, “Altı bacaklı bir köpek buldum ve çok komik” dedi.

Bir diğeri cevap verirken: “Bu nasıl gerçek olabilir?” sorusuyla şaşkınlığını gizleyemedi.

Ancak caddede ilerlerken bunun Google Haritalar’ın talihsiz kamera hatalarından biri olduğu anlaşıldı.

GOOGLE HARİTALAR NEDİR?

Google Haritalar, Şubat 2005’te “insanların A noktasından B noktasına ulaşmasına yardımcı olacak yeni bir çözüm” olarak hizmete girdi. 

Artık tüm dünyada her ay bir milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor.

En son olarak, kullanıcıların haritalarına net bir şekilde yerleştirilmiş oklar ve yönler sağlayarak çevrelerindeki dünyada daha iyi gezinmelerine yardımcı olan ‘Live View’ özelliğini duyurdu.

Bir Google Haritalar bildirisinde şöyle yazıyor: “İnsanların etrafta dolaşmasına yardımcı olmak için yararlı bir yol olarak Google Haritalar’ı yarattık.

“Özellikler ve yetenekler ekledikçe, Google Haritalar size adım adım yol tarifi veren bir web sitesinden çok daha fazlasına dönüştü.

Kaynak: Mirror

Köpeğe cinsel istismarda bulunan sanığa düşük hadden ceza

Uyuyan köpeği ezdi, arkasına bile bakmadı; o anlar kameraya yansıdı