in

Evlat acısını keçi Nazlı sayesinde atlatıyor

Kocaeli’de yaşayan Aydın Erol, yıllar önce kaybettiği evlatlarının üzüntüsünü evine aldığı keçiyle atlatıyor. Erol, ‘Nazlı’ adını verdiği keçisiyle yürüyüşlere gidiyor, sahilde geziyor, onunla aynı evi paylaşıyor.

Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Aydın Erol, yıllar önce kaybettiği üç evladının üzüntüsünü bir nebze olsun evine aldığı keçiyle bastırıyor. Erol, zamanını 8 ay önce evlat edindiği, keçiyle geçiyor.

‘Nazlı’ ismini verdiği keçisiyle sokak sokak geziyor, yürüyüşlere çıkıyor, onu sahile de götürüyor. Her gün belirli zamanlarda keçisini dışarıya çıkaran Erol, Nazlı’yı evlat gibi görüyor, onunla aynı evi paylaşıyor. Sahilde ve işlek caddelerde Aydın Erol’un yanında keçiyi gören vatandaşlar, insanlarla birlikte genelllikle kedi köpek görmeye alıştıkları için şaşırıyorlar. İkilinin ilişkisi, bir keçiyle de arkadaşlık kurulabileceğini gösterdi.

Erol, ‘Nazlı’ adını verdiği keçisiyle yürüyüşlere gidiyor, sahilde geziyor, onunla aynı evi paylaşıyor.

‘CANI SIKILSIN İSTEMİYORUM’

Nazlı’yı 8 ay önce komşusundan aldığını söyleyen Erol, “Keçinin annesini dağda kurt yemiş, kardeşi de ölmüş. Komşu bana getirdi bende ondan aldım. Nazlı sağlıklı olarak bende kaldı. Sürekli onu parklara götürüyorum, deniz kenarına götürüyorum. Belediye meydanına götürüyorum, dolaştırıyorum canı sıkılsın istemiyorum. Evde beraber yaşıyoruz, onun için kiracıyı çıkardım. Kiracı olsa geçinemezdik” dedi.

Keçi ‘Nazlı’.

‘NAZLI’YI EVLADIMIZ GİBİ SEVİYORUZ’

Çocuklarının olmadığını söyleyen Aydın Erol, kaybettiği çocuklarının acısını bir nebze de olsa Nazlı ile kurduğu ilişki sayesinde unuttuğunu ifade eden, “3 çocuğum öldü. Hatta biri 4 aylıkken öldü. İzmit ilçesinde baba evimiz vardı, evlatlarımızı oraya defnettik. Nazlı’yı da evladımız gibi seviyoruz. Onu gezdirmeden duramıyorum. Kendim keyifsizim şuanda ama yine de onu gezdirmeden duramıyorum” diye konuştu.

Keçi ‘Nazlı’yı çocuklar çok seviyor.

ÇEVREDEKİLER NAZLI’YI ÇOK SEVİYOR

Çevredeki insanların Nazlı’yı çok sevdiğini dile getiren Aydın Erol, “Kimse olumsuz tepki göstermiyor. Mesela hayatında hiç keçi görmemiş çocukların ilgisini çekiyor. Hepsi çok seviyor. Nazlı Derince’nin maskotu. Yakınların bazen, ‘Evde keçi beslenir mi?’ diye soruyorlar. Bende, ‘Evde köpek besliyorlar, ben niye keçi beslemeyeyim?’ diyorum. Bakımı da zor değil, severek yapıyorum. Zahireciden arpa ezmesi, arpa, yulaf ve mısır alıyorum onları yediriyorum. Genellikle tok olduğu için dışarıda fazla otlamaz. Kilolu da Maşallah” ifadelerini kullandı.

“NAZLI BİZE ALLAH’IN BİR EMANETİ

Nazlı’yı çok sevdiğinin altını çizen Erol, “Onun sevgisini hissediyorum. Hanımım, ‘O seni tanıyor, sen onu tanıyorsun. Başkasını bilmez’ diyor. Yaratılanı hoş gör, yaratan da ötürü. Nazlı da bize Allah’ın bir emaneti” sözlerine ekledi.

Kar motoruyla hayvanlara yiyecek dağıttılar

Afrika Boynuzu’nda kuraklık nedeniyle 13 milyon kişi kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya