in

Edirne’den savaş mağduru Ukrayna’ya mama yardımı

Ukrayna Büyükelçiliği tarafından başlatılan yardım kampanyasına Edirneliler de destek verdi. Ukrayna’ya yapılan yardımlarda savaşın ortasında kalan hayvanlar unutulmadı.

Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşın ardından Ukrayna Büyükelçiliği tarafından başlatılan yardım kampanyasına Edirneliler de destek verdi. Ukrayna’ya yapılan yardımlarda savaşın ortasında kalan hayvanlar unutulmadı.

Bir El Bin Nefes Derneği’nin koordinasyonunda toplanan yardımlara Edirne halkı duyarsız kalmadı.

Giysi, yiyecek, ilaç, çocuk malzemeleri ve savaşın ortasında çaresizce kalmış hayvanlar için mama başta olmak üzere birçok yardım malzemesi toplandı.

Toplanan yardımlar, koliler halinde hazırlanıp kamyona yüklendi. Yardım kolileri Ukrayna’ya ulaştırılmak üzere Ukrayna’nın İstanbul Büyükelçiliği’ne gönderildi.

‘BU KADAR YARDIM MALZEMESİ TOPLANACAĞINI HAYAL BİLE ETMİYORDUK’

Derneğin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Yağmur Islattı şöyle konuştu:

“Edirneliler olarak çok güzel bir dayanışma sergiledik. Bu kadar yardım malzemesinin toplanacağını hayal bile etmiyorduk. Ufak bir arkadaş grubuyla başladığımız bu yardım kampanyasına destek kısa sürede çığ gibi büyüdü. Edirne halkı her zaman yardıma ihtiyacı olan insanların yanında olduğunu bir kez daha gösterdi”

‘Annelik duygusunu hayvanlarla tattım’ diyen Akrep Nalan hayatını kaybetti

Kiev Hayvanat Bahçesindeki hayvanların 10 günlük yiyeceği kaldı