in

‘Annelik duygusunu hayvanlarla tattım’ diyen Akrep Nalan hayatını kaybetti

Köpeklerini evladı gibi sevdiğini ifade eden sanatçı Akrep Nalan hayata gözlerini yumdu. Akrep Nalan, yanlışlıkla üzerine basarak ölümüne neden olduğu köpeği Bahtiyar’ın kaybıyla sarsılmıştı.

Akrep Nalan hayatını kaybetti

Geçtiğimiz aralık ayında solunum yetmezliği ve bağırsak sıkıntıları nedeniyle hastaneye kaldırılan Nalan Açın bugün hayatını kaybetti.

Tiyatroya ve müziğe gönül veren Akrep Nalan, birçok projede yer aldı.

Çocukluğundan beri müzikle ilgili olan Açın, ilk profesyonel sahne çalışmasını 1980 yılında Hakkı Çağdaş’ın desteği ile “Goldfinger” gece kulübünde gerçekleştirdi.

Ardından birçok yerde sahne aldıktan sonra 1991 yılında “Dağ Çiçeği” isimli ilk albümünü çıkardı.

Birçok dizi ve filmde de yer alan Nalan Açın, yıllar önce yanlışlıkla köpeğini öldürdüğüne dair bir haberle gündeme gelmiş uzun süre gündemden düşmemişti.

Talihsiz bir kaza sonucu köpeğini kaybeden Nalan Açın hakkında onlarca yalan haber yazıldı.

2018’de yapmış olduğu bir röportajda aradan geçen onca yıla rağmen hala ‘köpek katili’ olarak anıldığını söyleyerek isyan etmişti.

‘ANNELİK DUYGUSUNU HAYVANLARLA TATTIM’

Hayvan sevgisiyle bilinen Akrep Nalan “Ben anne olamadım. Bu duygumu birlikte yaşadığım hayvanlara yönelttim. Köpeğim olmadığı dönemleri düşündüğümde ne kadar yalnız olduğumu anladım. Köpeklerim benim yalnızlığımı azalttı. Onları evlatlarım gibi sevdim” demişti.

Yıllar önce yataktan kalkarken yanlışlıkla üstüne basıp ölümüne sebep olmasıyla dünyası başına yıkılan Nalan Açın, aradan geçen onca yıla rağmen “Google’a adımı yaz, ‘Köpek katili’ olarak çıkıyorum” diye konuşmuştu.

Dostunu ve evladını kaybetmenin acısını yaşarken aynı zamanda böyle bir durumla itham edilmenin zorluğunu yıllarca yaşamıştı. 

“Beni o kadar çok üzüp canımı yaktılar ki… Beni kilolarımla ve köpeğimle gündemden düşürmediler” diye konuşmuştu.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLARKEN KÖPEĞİ LUCY YANINDAYDI

Gençlik yıllarından beri evlat edindiği hayvanları ile bir arada yaşayan Nalan Açın, can dostlarıyla daima iç içeydi.

Arabasıyla dostlarını gezdiren her daim onlarla beraber olan Açın’ı son yolculuğuna uğurlarken köpeği Lucy yalnız bırakmadı, annesinin cenazesini uzaktan izledi. Görüntüler yürekleri dağladı.

12 bin nüfuslu ilçede sokaktaki hayvanlara bin ton yemek bırakıldı

Edirne’den savaş mağduru Ukrayna’ya mama yardımı