in

Atık malzemeleri hayvanlar için yuvaya dönüştürdüler

Bursa’da havaların soğumasıyla birlikte barınma sıkıntısı yaşayan evsiz hayvanlar için iki lise öğrencisi atık malzemelerden kulübe yaptı.

.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde iki lise öğrencisi kış aylarının gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte barınma sıkıntısı yaşayan evsiz bir köpeğe atık malzemelerden kulübe yaptı.

Atık malzemelerle yaptıkları kulübeyi sosyal medyada paylaşıp yardım çağrısında bulunan vatandaş sorumluluğu olan gençlere Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın desteği gecikmedi.

Enes Arda ve Efemert Akcan isimli gençler çevrede buldukları atık malzemelerle ve kendi imkanlarıyla sevimli dostları için kulübe hazırladı daha sonra ” Başkanım malzeme konusunda bizi desteklerseniz sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için her yere böyle kulübeler yapabiliriz ” notuyla sosyal medyada paylaştı.

Paylaşıma karşılık veren Belediye Başkanı Mehmet Kanar, sosyal medya aracılığıyla destek sözü vererek, Enes ve Efemert’in örnek davranışını takipçileri ile paylaştı. Kısa sürede ilçe gündemine oturan gençlere esnaf ve vatandaş bilincindeki insanlardan da destek geldi.

Atık depolama merkezindeki atık malzemeler evsiz hayvanlar için geri gönüştürüldü

Enes Arda ve Efemert Akcan ile bir araya gelen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Sıfır Atık Müdürlüğü atık depolama merkezinde ağaç palet, mobilya ve otomobil lastiği gibi çeşitli atık malzemeleri geri dönüştürerek sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için kulübe haline getirildi.

Duyarlı davranışlarıyla herkesin takdirini kazanan Enes ve Efemert, “Bir öğretmenimizin vasıtası ile atıklardan kulübe yaptık. Başkanımızdan yardım istedik. Belediye Başkanımız sağ olsun hemen bize destek oldu ve hemen harekete geçtik. Şimdi ilçenin dört bir tarafını bu kulübelerle donatacağız. Atıklardan yaptığımız kulübeler sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için sıcacık birer yuva olacak. Bize imkan tanıyan Belediye Başkanımız Mehmet Kanar’a teşekkür ediyoruz” dediler.

Bitkin düşürülen at yol kenarında ölü bulundu

Sokaktaki hayvanları evlat edinenlere içme suyu ücretsiz